Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Decyzja o miejscu rozegrania finału Pucharu Króla może zapaść w poniedziałek

 10 lutego 2018, 17:00

 Grzegorz Zioło

Źródło: Mundo Deportivo

 19 komentarzy

  • Na poniedziałek zaplanowane są rozmowy w sprawie miejsca rozegrania finału Pucharu Króla
  • Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem wydaje się rozegranie meczu na Wanda Metropolitano, ale w grę wchodzi również Estadio Mestalla
  • Prezes RFEF nie wyklucza zmiany daty finału w razie konieczności

Juan Luis Larrea, prezes Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej, zapewnił, że "Wanda Metropolitano i Estadio Mestalla to dwie opcje, które są brane pod uwagę przy wyborze miejsca rozegrania finału Pucharu Króla". Decydujący mecz pomiędzy Barceloną i Sevillą ma się odbyć 21 kwietnia. Przewodniczący najważniejszego organu w hiszpańskim futbolu rozmawiał z dziennikarzami Catalunya Radio i potwierdził, że "stadion Valencii również został zaoferowany, ale na ten moment największe szanse ma Wanda Metropolitano". Na ten weekend zaplanowane jest co prawda ligowe spotkanie Atlético z Realem Betis, ale Larrea podkreślił, że "dokładne dni i godziny nie są jeszcze ustalone. Ten mecz może zostać rozegrany w poniedziałek, jeśli zajdzie taka potrzeba".

Spotkanie w tej sprawie odbędzie się w poniedziałek. – Spróbujemy dojść do porozumienia z przedstawicielami obu stron – zapowiedział Larrea, który nie wykucza także zmiany daty finału zgodnie z życzeniem Barcelony. Trzy i cztery dni po finale zostaną rozegrane półfinały Ligi Mistrzów, do których Blaugrana ma szansę awansować.

Prezes Atlético Enrique Cerezo również odniósł się do problemów dotyczących terminu meczu finałowego. – Zaproponowaliśmy rozegranie finału na Wanda Metropolitano. Jeśli istnieje potrzeba, jest do dyspozycji. Zorganizujemy go w jak najlepszy sposób. Zdajemy sobie jednak sprawę z kilku problemów. W ten weekend gramy z Realem Betis w lidze, a kilka dni później być może będziemy gospodarzami półfinału Ligi Europy – przypomniał Cerezo w rozmowie z ABC Sevilla.

Udostępnij:

Komentarze (19)

Gorące tematy