Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Boca Juniors rywalem Barcelony w następnej edycji Pucharu Gampera

 12 lutego 2018, 19:40

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo

 10 komentarzy

Kilka tygodni temu Mundo Deportivo informowało, że Boca Juniors jest jednym z kandydatów do zmierzenia się z Barceloną w następnej edycji Pucharu Gampera. Teraz prezes argentyńskiego klubu potwierdził te doniesienia.

– Nasz klub pojedzie w sierpniu do Hiszpanii, aby zmierzyć się z Barceloną – ujawnił prezes Boca Daniel Ángelici w wywiadzie dla Boca de Seleccion. Dodał on przy tym, że nie jest to kwestia pieniędzy, tylko prestiżu.

W Boca Juniors występuje obecnie kilku piłkarzy znanych z gry na europejskich boiskach, jak Fernando Gago czy Carlos Tevez. Trenerem tej drużyny jest były reprezentant Argentyny Guillermo Barros Schelotto. Boca zajmuje obecnie pierwsze miejsce w lidze argentyńskiej z siedmioma punktami przewagi nad drugim zespołem w tabeli.

Ángelici po swojej wizycie na Camp Nou w sierpniu 2016 roku przyznał za pośrednictwem swojego konta na Facebooku, że otrzymał zaproszenie do udziału w Pucharze Gampera. Boca zagra w tych rozgrywkach po dziesięciu latach przerwy. W 2008 roku Barcelona wygrała z argentyńską drużyną 2:1.

Przypomnijmy, że w ostatniej edycji Pucharu Gampera Barcelona zagrała z Chapecoense dla upamiętnienia ofiar katastrofy lotniczej.

Udostępnij:

Komentarze (10)

Gorące tematy