Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

FC Barcelona podpisała dwie umowy sponsorskie

 12 lutego 2018, 21:40

 Dariusz Maruszczak

Źródło: FCBarcelona.cat, Mundo Deportivo

 18 komentarzy

  • FC Barcelona ogłosiła za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu, że podczas dzisiejszego posiedzenia zarządu zostały podpisane dwie umowy sponsorskie
  • Umowa z Beko ma obowiązywać przez najbliższe trzy lata, a według Mundo Deportivo Barcelona zarobi dzięki niej 19 milionów euro rocznie
  • Kataloński klub przedłużył też współpracę z browarem Damm

Współpraca z producentem sprzętu AGD trwa już od 2014 roku, kiedy to logo Beko pojawiło się na rękawie koszulki pierwszego zespołu. W ramach umowy, która wygasa w tym roku, Barcelona otrzymuje 8 milionów euro rocznie. Nowe porozumienie oznacza, że Beko stanie się głównym sponsorem na koszulkach treningowych. Ponadto logo tej firmy wciąż będzie znajdować się na rękawie koszulek pierwszej drużyny.

Nowy kontrakt zapewnia Barcelonie znacznie lepsze warunki finansowe. Umowa ma obowiązywać przez trzy lata, a Mundo Deportivo podaje, że kataloński klub zarobi na jej podstawie 19 milionów euro rocznie. Oficjalna prezentacja zawartego porozumienia odbędzie się w czwartek o 13:30 i wtedy poznamy więcej szczegółów.

Zarząd przedłużył także trwającą od 15 lat współpracę z katalońskim browarem Damm do 2022 roku. Na bazie porozumienia Damm rozszerzy swoją strefę oddziaływania i stanie się sponsorem Barcelony w wymiarze globalnym. Zdaniem Mundo Deportivo kataloński klub odnotuje wzrost zarobków z tytułu tej umowy. Zamiast pięciu będzie zarabiał siedem milionów euro rocznie.

Barcelona poinformowała również o rezygnacji Ramona Ponta z członkostwa w zarządzie klubu z przyczyn osobistych. Na stanowisku zastąpi go jego brat Josep Pont Amenós.

Udostępnij:

Komentarze (18)

Gorące tematy