Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Rakitić: Messi jest najlepszy w historii

 13 lutego 2018, 10:59

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport, Antena 3

 26 komentarzy

Ivan Rakitić udzielił wywiadu w programie "El Hormiguero", w którym komplementował Leo Messiego, a także wyznał, co czuł, gdy okazało się, że może trafić do Barcelony.

– Messi jest punktem odniesienia. Nasza gra w dużym stopniu zależy od niego, nie trzeba nawet o tym mówić, aby to rozumieć. Jest najlepszy w historii, potrafi odmienić losy meczu w ciągu sekundy – powiedział Rakitić.

Chorwat odniósł się również do cech charakteru Argentyńczyka. – Jest nieśmiały, ponieważ wie, że wszyscy go obserwują. Był jednym z pierwszych, którzy wspierali mnie, kiedy tu przyjechałem. Pytał mnie, czy mi czegoś brakuje. Jest osobą inną niż pozostali.

Rakitić przypomniał sobie również, w jaki sposób otrzymał wiadomość, że Barcelona chce go sprowadzić. To było przed mistrzostwami świata w Brazylii w 2014 roku, gdy otrzymał telefon z katalońskiego klubu, co oznaczało dla niego „spełnienie marzeń, aby móc poznać tych wszystkich piłkarzy, którzy trzy czy cztery razy sięgnęli po zwycięstwo w Lidze Mistrzów”. Rakitić nie ma wątpliwości, że „Barcelona to najlepsza drużyna na świecie i trzeba cieszyć się nią każdego dnia”.

Rakitić wyznał również, że piosenki Davida Bisbala pomogły mu w nauce języka hiszpańskiego. Podczas programu zaśpiewał nawet w języku chorwackim utwór "Moja księżniczka".

Udostępnij:

Komentarze (26)

Gorące tematy