Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

• Na bramkę Eibaru rywale oddali najmniej strzałów w całej lidze

Eibar ma powody do zmartwienia w związku z sobotnim starciem z Barceloną. Głównym problemem Armeros jest niesamowity Leo Messi. Argentyńczyk ma patent na zdobywanie goli w meczach z baskijską drużyną. Eibar to klub, któremu Messi średnio strzela najwięcej bramek. W sześciu spotkaniach Leo trafił do siatki tego zespołu aż dwanaście razy.

Przyczyny tak pokaźnego bilansu bramkowego Leo w meczach przeciwko Baskom należy szukać w pierwszej części sezonu, kiedy to we wrześniu Barcelona podejmowała na Camp Nou Eibar, a Messi strzelił cztery gole. Pierwsza bramka padła w 21. minucie z rzutu karnego, a trzy kolejne w 59., 62. i 87. minucie. Mecz zakończył się pogromem Eibaru i wynikiem 6:1.

Warto wspomnieć, że oprócz samego Messi, który zawsze potrafi odnaleźć drogę do bramki Eibaru, również cała Barcelona ma bardzo dobre wspomnienia ze starć przeciwko Baskom. Wszystkie mecze pomiędzy tymi klubami zakończyły się zwycięstwem Blaugrany.

Niemniej obecna sytuacja Eibaru nie jest wcale taka zła. Baskowie znajdują się na siódmym miejscu w tabeli, a w ostatnich czterech ligowych spotkaniach dwa razy zremisowali i dwa razy wygrali. Ponadto na bramkę Eibaru rywale oddali najmniej strzałów w całej lidze.