Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Mundo Deportivo: Barça osiągnęła porozumienie z Arthurem

 14 lutego 2018, 14:12

 Majerr

Źródło: Mundo Deportivo

 21 komentarzy

  • Mundo Deportivo informuje, że FC Barcelona osiągnęła porozumienie z Arthurem Melo i jego otoczeniem
  • 21-letni Brazylijczyk miałby zostać pełnoprawnym piłkarzem Barçy nie wcześniej niż w styczniu 2019 roku
  • Barça liczy na to, że Philippe Coutinho uzyska portugalski paszport i zwolni jedno miejsce przeznaczone dla gracza pochodzącego spoza Unii Europejskiej

Mundo Deportivo informuje dziś, że po sprowadzeniu w zimowym okienku transferowym Coutinho i Yerry’ego Miny dyrekcja sportowa jest na dobrej drodze, aby dokonać kolejnego transferu. Katalończycy chcą ściągnąć na Camp Nou 21-letniego pomocnika Grêmio Porto Alegre Arthura Melo. Brazylijczyk, który w ostatnim finale Copa Libertadores został wybrany na najlepszego piłkarza spotkania, miałby jednak pojawić się w Barcelonie nie wcześniej niż w styczniu 2019 roku. Zmiana planów ze strony Barçy mogłaby nastąpić w zależności od postawy Miny do końca trwającego sezonu.

W grudniu André Cury i Robert Fernández rozmawiali z otoczeniem zawodnika. Przedstawiciele Barçy spotkali się z agentem Brazylijczyka Jorge Machado oraz rodziną Arthura, aby dowiedzieć się, czy pomocnik Grêmio Porto Alegre chciałby odejść do Barcelony. Cury i Fernández zostali szybko zapewnieni, że 21-latek jest w pełni gotowy na zmianę otoczenia, co potwierdziły zdjęcia środkowego pomocnika, który pozował z koszulką Blaugrany. Początkowo to wydarzenie wywołało spore wzburzenie w brazylijskim klubie, jednak natychmiastowa interwencja przedstawicieli Barçy i samego zawodnika załagodziły sytuację i uspokoiły zarząd Grêmio, który groził, że złoży skargę na FC Barcelonę do FIFA.

Mundo Deportivo informuje, że Barça osiągnęła już porozumienie z zawodnikiem poprzez jego agenta. Zgodnie z przewidywaniami Brazylijczyk miałby stać się pełnoprawnym piłkarzem Barçy w styczniu 2019 roku. Obecnie należy jedynie zamknąć znajdujące się na dobrej drodze negocjacje z Grêmio (posiada 60% praw do zawodnika) oraz biznesmenem Celso Rigo (20%). Pozostałe 20% należy do samego piłkarza i jego rodziny.

We wspomnianym porozumieniu zakłada się, że Arthur Melo spędzi cały 2018 rok w swoim obecnym klubie, który przychylnym okiem spogląda na to rozwiązanie. Brazylijczycy w dalszym ciągu korzystaliby z usług swojej gwiazdy, a Barça miałaby czas, aby zwolnić jedno miejsce w drużynie dla gracza nieposiadającego paszportu państwa członkowskiego Unii Europejskiej. Na ten moment w zespole Ernesto Valverde wszystkie trzy miejsca są zajęte przez Coutinho, Paulinho oraz Yerry’ego Minę.

Kataloński dziennik przypomina, że początkowo Barça oferowała Grêmio 25 mln euro, jednak Brazylijczycy nie są skłonni sprzedawać swoich 60% praw do zawodnika za mniej niż 30 mln. Klauzula odstępnego 21-letniego pomocnika wynosi 50 mln euro, a Barcelona podnosi nieco swoją ofertę, aby wykupić także 20% praw od biznesmena Celso Rigo.

Jeżeli Yerry Mina odpowiednio wprowadzi się do zespołu w ciągu najbliższych miesięcy, Kolumbijczyk pozostanie w Barcelonie, a klub będzie liczył na to, że Coutinho otrzyma portugalski paszport dzięki pochodzeniu swojej żony. Wówczas Brazylijczyk zwolniłby miejsce dla gracza spoza Unii Europejskiej, które na początku przyszłego roku mógłby zająć Arthur. Wszystko zależałoby jednak od czasu potrzebnego na załatwienie formalności ze strony odpowiednich portugalskich organów.

Jeżeli do tego czasu w drużynie wciąż będą zajęte wszystkie trzy miejsca, Barça będzie musiała zastanowić się nad innym rozwiązaniem całej sytuacji. Wówczas Katalończycy mogą wypożyczyć Arthura do Grêmio bądź sprowadzić go do Europy i wypożyczyć do jednego z silniejszych zespołów. W katalońskim klubie postrzega się Arthura jako gracza prezentującego styl podobny do Xaviego czy Iniesty,  co pomogłoby drużynie zachować swoje DNA, a ponadto oznaczałoby odmłodzenie drugiej linii, w której występują między innymi Busquets, Rakitić, czy Paulinho, czyli piłkarze, którzy za rok skończą 30 lat.

Udostępnij:

Komentarze (21)

Gorące tematy