Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Gerard Piqué jednak zostanie ukarany za swój gest podczas derbów Barcelony?

 14 lutego 2018, 20:15

 Majerr

Źródło: Sport

 39 komentarzy

Wydawało się, że całkowicie ucichła polemika związana z derbami Barcelony, podczas których Gerard Piqué wykonał gest w stronę kibiców Espanyolu, jednak hiszpańskie media donoszą, że obrońca Barçy może zostać ukarany przez Komitet ds. Rozgrywek.

Przypomnijmy, że w zeszłą środę członkowie Komitetu ds. Rozgrywek zebrali się na cotygodniowym spotkaniu, w trakcie którego analizowali wydarzenia z meczów LaLigi. Z racji tego, że organ ten nie otrzymał żadnego doniesienia na zawodnika FC Barcelony hiszpańskie media informowały, że Katalończyk nie zostanie ukarany za swój gest wobec fanów Espanyolu, ponieważ Komitet ds. Rozgrywek nie ma w zwyczaju samemu podejmować się oceny zaistniałych sytuacji, jeżeli uprzednio nikt nie złożył zażalenia.

Okazało się, że zgodnie z zapowiedziami Javiera Tebasa LaLiga przekazała do Komitetu skargę na zachowanie obrońcy Barçy. Z racji tego, że doniesienie to zostało złożone po zakończeniu zeszłotygodniowego zebrania członków Komitetu, dopiero dzisiaj mogli oni przyjrzeć się całej sprawie. Cadena Cope poinformowała, że po raz pierwszy postanowiono rozpocząć proces, w trakcie którego przesłuchane zostaną wszystkie zainteresowane strony. Takie działanie ma służyć podjęciu ostatecznej decyzji, czy przeciwko graczowi Barçy wszczęte zostanie postępowanie dyscyplinarne.

Katalońskie dzienniki przypominają, że po raz pierwszy w historii LaLiga zdecydowała się zareagować w taki sposób i złożyć doniesienie na gracza za sposób, w jaki celebrował on bramkę.

Udostępnij:

Komentarze (39)

Gorące tematy