Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Valverde: Zwycięstwo po dwóch remisach z rzędu było bardzo ważne

 17 lutego 2018, 18:54

 Julia Cicha

Źródło: Marca/AS

 7 komentarzy

Ernesto Valverde przeanalizował mecz z Eibarem na konferencji prasowej. Trener docenił trzy punkty zdobyte na trudnym terenie z silnym rywalem.

Trudności: To był skomplikowany mecz, Eibar grał dobrze i dużo ryzykował. Wiedzieliśmy, że rywale mogli strzelić bramkę po odzyskaniu piłki. Grali na wysokim poziomie. W drugiej połowie momentami graliśmy źle, po czerwonej kartce było nam już łatwiej. Całe spotkanie było jednak trudne.

Zasługa Eibaru: Przeciwnicy są w świetnej formie, ich dobra seria była niewiarygodna. Bardzo dobrze sobie radzą, odzyskują wiele piłek na połowie rywali, zmuszają przeciwników do perfekcyjnej gry. Boisko było dziś ciężkie z powodu deszczu, ale nasze trudności wynikały z gry Eibaru.

Koniec słabszej serii: Dzisiejszy mecz był bardzo ważny po dwóch remisach z rzędu w LaLidze, szczególnie biorąc pod uwagę formę Eibaru.

Wykluczenie Orellany: Do czasu czerwonej kartki Eibar grał bardzo dobrze, wykluczenie miało wpływ na ten zespół. Orellana dobrze sobie radził, nie wiem, co powiedział.

Pomysł: Chcieliśmy zneutralizować dośrodkowania, rywale nie stworzyli wielkiego niebezpieczeństwa pod naszą bramką. Musieliśmy poradzić sobie z pressingiem, zrobiliśmy to 4-5 razy i pojawiły się okazje bramkowe.

Dzisiejsza gra martwi przed Ligą Mistrzów?: Niezbyt. Naszym celem był powrót do wygrywania pod dwóch remisach. Eibar zmuszał nas do wyjścia spod pressingu i kiedy nam się to udawało, mieliśmy szanse, bo rywale bardzo ryzykowali. Wszyscy cierpią na Ipurua, nikt nie wygrywa tu łatwo.

Dlaczego Coutinho nie zagrał w pierwszym składzie?: Uważałem, że tak będzie najlepiej dla drużyny. Tydzień temu w pierwszej jedenastce zagrał Coutinho, dziś Iniesta. Wiem, że nie może występować w Lidze Mistrzów, ale poradzimy sobie.

Dembélé na ławce: Nie zaczął rozgrzewki w wyniku mojej decyzji. Myślałem, że Aleix Vidal pomoże nam w ataku i w obronie.

Sędziowanie: Wszystko można poprawić, ale musimy szanować decyzje sędziów. Podejmują je w danej chwili i jest to bardzo trudne. Popełnianie błędów również jest częścią piłki nożnej.

Udostępnij:

Komentarze (7)

Gorące tematy