Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Barça klubem wzbudzającym największe zainteresowanie w mediach społecznościowych

 22 lutego 2018, 13:30

 Dariusz Maruszczak

Źródło: FCBarcelona.cat

 13 komentarzy

  • Na początku 2018 roku Barcelona ma spektakularne statystyki w mediach społecznościowych
  • W styczniu publikacje Barçy w mediach społecznościowych spowodowały 180 milionów interakcji, czyli komentarzy, reakcji, polubień, retweetów czy udostępnień
  • Na profilach Blaugrany odnotowano dwa razy więcej interakcji niż u drugiego w tej klasyfikacji Manchesteru United i niemal cztery razy więcej niż u trzeciego Realu Madryt

Dane zgromadzone przez Blinkfire Analytics pokazują jasno, że działalność FC Barcelony w mediach społecznościowych jest znacznie uważniej śledzona niż aktywność pozostałych europejskich drużyn. W styczniu za plecami Barçy znalazły się takie zespoły jak Manchester United (76 milionów interakcji), Real Madryt (45 mln), Chelsea (42) i Bayern (26).

Oprócz łącznej analizy danych należy zwrócić uwagę, że FC Barcelona jest liderem w każdym z portali z osobna. Na profilu Barçy na Instagramie odnotowano 120 milionów interakcji w jednym miesiącu, czego nie udało się osiągnąć żadnemu klubowi przez ostatnie cztery lata. Blaugrana jest niekwestionowanym liderem, a o skali jej dominacji świadczy przewaga nad kolejnymi w klasyfikacji Manchesterem United (przewaga wynosi 64 miliony interakcji) i Realem Madryt (90 milionów).

Pierwsze zdjęcie Philippe Coutinho w barwach FC Barcelony na Instagramie stało się najpopularniejszym postem w historii profilu Barçy. Uzyskało ono 2,7 miliona polubień i ponad 20 tysięcy komentarzy. Z pewnością przyczyniło się to do wzrostu społeczności culés na Instagramie, która zwiększyła się o 880 tysięcy w ciągu 30 dni.

Na Twitterze dane ze stycznia również są najwyższe dla obecnego sezonu. Liczba interakcji podwoiła się (9,6 miliona). Średnia miesięczna z rozgrywek wynosiła wcześniej 4,6 miliona. Ogłoszenie sprowadzenia Coutinho i wpis związany ze Świętem Trzech Króli były najbardziej lubianymi tweetami na profilu Blaugrany i przyczyniły się do uzyskania przez nią przewagi nad Manchesterem City (5,3 mln) i Chelsea (2,6 mln).

Kupno Coutinho wygenerowało wielką liczbę interakcji także na Facebooku. Publikacja związana z ogłoszeniem transferu Brazylijczyka miała wpływ na 25 milionów użytkowników, a filmik obejrzało siedem milionów osób. To jeden z najczęściej oglądanych w tym sezonie materiałów wideo na profilu FC Barcelony.

Światowy lider

Z kolei Youtube, platforma będąca punktem odniesienia, jeżeli chodzi o materiały wideo, również odnotował znacznie wyższe dane w przypadku FC Barcelony niż pozostałych klubów. W styczniu na kanale Barçy filmiki obejrzało 36,6 miliona ludzi. To znacznie więcej niż w przypadku kolejnych drużyn w zestawieniu: Palmeiras (9,3 mln), Liverpoolu (6,9 mln), Manchesteru City (6,1 mln) i Ajaksu (6 mln). Filmiki związane z przybyciem nowych piłkarzy (Coutinho i Yerry Mina) oraz pożegnaniem Javiera Mascherano cieszyły się największą popularnością i wzmocniły prowadzenie FC Barcelony na tej platformie. Barça ma bowiem na Youtube najwięcej subskrybentów wśród wszystkich klubów sportowych na świecie. W styczniu było ich 3 782 012, z czego 295 tysięcy zarejestrowanych właśnie w pierwszym miesiącu nowego roku.

FC Barcelona ma obecnie 313 milionów fanów w mediach społecznościowych, licząc wszystkie platformy cyfrowe, wersje językowe i wszystkie jej zespoły profesjonalne. Kataloński klub jest liderem nie tylko jeżeli chodzi o rozgrywki LaLigi, ale również pod względem zaangażowania w komunikację z kibicami.

Udostępnij:

Komentarze (13)

Gorące tematy