Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Mario Yepes: Mina powinien zachować spokój i czekać na swoją szansę

 24 lutego 2018, 16:00

 Grzegorz Zioło

Źródło: Marca

 7 komentarzy

  • Yerry Mina nie znalazł się w kadrze Barcelony na mecz z Gironą
  • Media w ojczyźnie piłkarza są zaniepokojone jego sytuacją w obliczu mistrzostw świata w Rosji
  • Zdaniem Mario Yepesa, byłego obrońcy reprezentacji Kolumbii, Mina dołączył do drużyny w trudnym dla siebie momencie i musi cierpliwie czekać na swoją szansę

Nieobecność Yerry'ego Miny w kadrze FC Barcelony na mecz z Gironą wywołała poruszenie w kolumbijskich mediach. Dziennikarze i kibice z południowoamerykańskiego kraju są zaniepokojeni, ponieważ podstawowy stoper reprezentacji Los Cafeteros potrzebuje regularnej gry, żeby być w odpowiedniej formie podczas mistrzostw świata w Rosji. Sytuację w rozmowie z Marcą starał się uspokoić Mario Yepes, były obrońca m.in. AC Milanu, który rozegrał ponad 100 meczów w narodowych barwach Kolumbii.

Sytuacja Miny

– Yerry przechodzi fazę adaptacji w Barcelonie. Taka sytuacja jest normalna, szczególnie jeśli dołącza się do drużyny, która prezentuje świetną formę we wszystkich rozgrywkach. Przyjście do nowego klubu w zimowym okienku nigdy nie jest łatwe, ale myślę, że Yerry dobrze zaaklimatyzował się w szatni, ponieważ to chłopak pełen pozytywnej energii i na pewno wiele wniesie do zespołu.

Przyszłość

– Yerry dopiero co dołączył do Barcelony i trzeba zaczekać na dalszą część rundy. Najważniejsze, żeby zachował spokój i pamiętał, że przyszedł do drużyny pełnej znakomitych zawodników. Yerry wielokrotnie podkreślał, że będzie to dla niego wspaniała okazja do nauki, że musi być cierpliwy i czekać na swoją szansę, która może nadejść w każdym momencie.

Zalety

– Yerry ma odpowiednie cechy, żeby być podstawowym stoperem Barçy, ale decyzje podejmuje trener. Mina jest we wspaniałym klubie dzięki swoim zaletom. Każdy wielki zespół obserwuje zawodnika, zanim zainwestuje w niego swoje pieniądze. Barcelona zdecydowała się sprowadzić Minę ze wszystkimi jego cechami. Teraz Yerry musi być przygotowany na moment, w którym nadejdzie jego szansa.

Brak występów

– Kolumbia ma innych znakomitych obrońców oprócz Yerry'ego: Cristiana Zapatę, Davinsona Sáncheza, Jeisona i Oscara Murillo. Z pewnością dla Miny najlepiej byłoby, gdyby występował częściej przed mistrzostwami świata, ale on również przygotowuje się, trenując na co dzień z najlepszymi piłkarzami na świecie.

Cierpliwość

– Na jego miejscu postarałbym się zachować spokój, skupił się na treningu i pamiętał o tym, że zawsze trudniej jest dołączyć do drużyny w połowie sezonu. Mi też zdarzyła się taka sytuacja. Podpisałem kontrakt z Nantes i nie było mi łatwo przystosować się do nowych warunków i szatni, gdy drużyna była w trakcie sezonu. Trzeba podejść do sprawy praktycznie, czyli ciężko trenować i jak najlepiej wykorzystywać szanse, które się otrzyma.

Wkład w grę Barcelony

– Ma bardzo dobre dla obrońcy cechy. Pomimo swojego wzrostu jest dobrze wyszkolony technicznie, szybki i świetnie gra w powietrzu. Gracz taki jak Mina może pomóc drużynie w obu polach karnych.

Udostępnij:

Komentarze (7)

Gorące tematy