Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Valverde: Leo sprawia, że jego zagrania wydają się łatwe

 24 lutego 2018, 23:44

 Julia Cicha

Źródło: Marca

 15 komentarzy

Ernesto Valverde pozytywnie ocenił zwycięstwo Barcelony z Gironą na początku ważnego tygodnia w kontekście walki o mistrzostwo Hiszpanii.

Mecz: Dobrze zaczęliśmy ten tydzień, rywale byli w formie. Po złym początku na szczęście szybko wyrównaliśmy i wyszło nam to na dobre. Przeciwnicy grali wysokim pressingiem i kiedy mijaliśmy rywali, byliśmy już blisko bramki.

Pressing: Girona ryzykuje, wychodząc do przodu wieloma zawodnikami. Kiedy się ich minie, ma się więcej możliwości. Przyglądaliśmy się temu, każdy ma swoje sposoby.

Messi: Trudno jest przyzwyczaić się do takich rzeczy. Kiedy wydaje się, że zrobił już wszystko, zaskakuje nas. Czekaliśmy, by zobaczyć, jak przeniesie piłkę nad murem, a on zmieścił ją pod spodem. Leo robi to z łatwością, ale nie jest to łatwe.

Coutinho i Dembélé: W obu pokładamy duże nadzieje. Coutinho dobrze uczestniczy w grze w środku pola i umie strzelać. Bramka doda mu pewności siebie. Dembélé gra głębiej, bliżej skrzydła, jest bardzo młody. Miał problemy z kontuzjami i ominął go czas adaptacji, bo jesteśmy już w najważniejszej fazie sezonu. Wciąż musi się przystosować, ale wraz z upływem minut radził sobie coraz lepiej.

Kartki dla Luisa Suáreza i Jordiego Alby: To sędzia podejmuje decyzje.

Gra za plecami rywala: Czasem jest się zależnym od tego, co robią przeciwnicy. Jeśli się bronią, musimy grać pozycyjnie, a jeśli idą do przodu, musimy poradzić sobie z pressingiem i wychodzić spod niego. Tak było w meczu z Eibarem. Dzisiaj straciliśmy bramkę w pierwszej akcji. Atakowanie przestrzeni za linią pressingu dużo nam dało, oba zespoły ryzykowały. Skrzywdziliśmy Gironę.

Kontuzja Semedo: Nie widziałem go, nie mam przed sobą telewizora. Wydaje mi się, że miał pecha, miało to miejsce już po wszystkich zmianach, prawda? Gdyby tak nie było, niczego by nie powiedział.

Piqué: Zmieniłem go ze względu na uderzenie, nie na kolano. Ma się dobrze. Jego problem jest w pełni kontrolowany, bolesny, ale zmieniłem go z ostrożności. Spokojnie mógł grać dalej.

Pośpiech do zdobycia mistrzostwa: A komu by się nie spieszyło? Oczywiście, chcemy jak najszybciej zdobyć mistrzostwo, a możemy to zrobić, nie potykając się. Chcemy utrzymać obecny poziom.

Oscar dla najlepszego trenera: Nie wiem, komu bym go dał. Może Guardioli. Jest wielu kandydatów. Również Machin rozgrywa świetny sezon, jego zespół gra na niewiarygodnym poziomie. Podoba mi się entuzjazm tej drużyny, niezależnie od wyników. Powiedziałem mu, by się nie martwił, bo ja również przyjeżdżałem na Camp Nou jako gość i widziałem, co Messi robi z piłką.

Udostępnij:

Komentarze (15)

Gorące tematy