Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Machin: Wolałem zagrać odważnie

 25 lutego 2018, 10:41

 Julia Cicha

Źródło: Marca

 30 komentarzy

Trener Girony Pablo Machin wziął udział w konferencji prasowej po przegranej z Barceloną 1:6.

Wtorkowy mecz: Musimy się podnieść razem, tak jak razem przeżywaliśmy dobre chwile. We wtorek musimy zacząć od nowa.

Spotkanie: Było trudne. Nasze plany zadziałały w 2. minucie, ale to obudziło bestię. Graliśmy nerwowo od początku, a Barcelona miała swój dzień. Szczególnie dobrze grał Messi, który potrafi robić różnicę na boisku.

Wrażenia: Wracamy z podniesionymi głowami. Piłkarze robili to, co w trakcie całego sezonu. Barcelona była głodna bramek, grała między liniami. Nasz zespół był dużo gorszy, a w tym sezonie nie było jeszcze takiej sytuacji.

Ter Stegen: Barcelona ma wielu najlepszych piłkarzy świata. Grę organizuje bramkarz, a kiedy ma większe umiejętności niż wielu pomocników, robi wiele…

Odwaga: W pierwszym meczu staraliśmy się kryć Messiego indywidualnie. Teraz chciałem, byśmy czuli się sobą, a nie grali zachowawczo. Chcieliśmy zagrać odważnie, a przez odwagę często się przegrywa. Nie znaleźliśmy równowagi. Mimo to wolę przegrać, grając odważnie i pokazując swój futbol, niż grając leniwie.

Okazje: Nie jesteśmy pierwszym zespołem, który stracił tu tyle bramek. Przynajmniej zmusiliśmy ter Stegena do wysiłku. Ten wynik nie wpłynie na resztę sezonu, musimy przygotować się na wtorek. Na szczęście kolejne spotkanie jest blisko.

Portu w reprezentacji: Rozgrywa niesamowity sezon, na pewno ze względu na gole zasługuje na powołanie, ale jego akcje nie są tak ładne ani komentowane jak te innych piłkarzy. Jeśli go powołają, nie zawiodą się.

Brak Stuaniego: Chcieliśmy mieć dwóch szybkich graczy w ataku – Portu i Choco Lozano. Dobrze znajdują wolne miejsce, a Choco może grać też tyłem do bramki. W razie czego miałem na ławce naszego najlepszego strzelca. Potem wszystko tak się ułożyło, że postanowiłem go nie wprowadzać.

Najlepszy trener: Garitano, Bordalas lub Mendilibar. Oni najbardziej pomagają swoim zespołom. Uważam, że Barça Valverde wygra mistrzostwo. To, co robi po odejściu Neymara, to duży sukces.

Kontuzja Adaya: To uraz mięśniowy, poczekamy na badania. Trudno o to, by zagrał we wtorek.

Udostępnij:

Komentarze (30)

Gorące tematy