Coutinho dogonił Cristiano Ronaldo w liczbie bramek zdobytych po uderzeniach zza pola karnego

Dariusz Maruszczak

26 lutego 2018, 15:00

Sport

45 komentarzy
  • Philippe Coutinho nie jest jeszcze zaadaptowany do gry w Barcelonie, co sam przyznał w wywiadzie po meczu z Gironą
  • Jednakże Brazylijczyk potrafił już pokazać swój potencjał i cechy charakterystyczne
  • W ostatnim spotkaniu 25-latek udowodnił, że strzał z dystansu jest jego wielką zaletą

W Liverpoolu Coutinho nie miał oporów, aby decydować się na próby uderzenia z dalszej odległości. Jest to wpisane w styl Premier League, w której gra jest bardziej bezpośrednia niż np. w Hiszpanii. Brazylijczyk miał pełne pole do popisu, aby szlifować tę umiejętność.

Dzięki strzeleniu pięknego gola w meczu z Gironą Coutinho dogonił Cristiano Ronaldo w liczbie bramek zdobytych po uderzeniach zza pola karnego w ostatnich pięciu sezonach. Obaj ci piłkarze mają na koncie po 19 takich trafień. Więcej goli od Brazylijczyka i Portugalczyka ma tylko Leo Messi, który 29 razy pokonywał w ten sposób bramkarzy rywali, co jest najlepszym wynikiem w najsilniejszych ligach europejskich.

W Premier League Coutinho zdobył po strzałach z dystansu 18 bramek. W ostatnich pięciu latach żaden inny zawodnik nie może pochwalić się podobnym dorobkiem w tych rozgrywkach. Dla Brazylijczyka gol w spotkaniu z Gironą był pierwszym tego typu trafieniem w barwach Barcelony. Wcześniej Coutinho zdobył bramkę z pola karnego w meczu rewanżowym z Valencią w półfinale Pucharu Króla.

Zdolność Coutinho do zdobywania goli po strzałach z dystansu może być bardzo cenna dla Barcelony, która miała problemy w tym aspekcie gry. W obecnym sezonie Barça pięć razy trafiła do siatki po uderzeniu zza pola karnego, a za wszystkie te bramki odpowiada Leo Messi. Argentyńczyk zdobył cztery gole po uderzeniach z rzutów wolnych i jednego z akcji po rykoszecie od nogi obrońcy Espanyolu. Coutinho może więc w bardzo dużym stopniu wpłynąć na zwiększenie wszechstronności ataków Barcelony.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czekaj jak to bylo? Cris umie huknac zza pola karnego a Messi nawet nie dokopie xD

@tekken9: Umiał, teraz to wszystko ładuje z pola karnego. Nie ma co się oszukiwać to już typowa 9, a jego drybling przy linii bocznej jak jest na skrzydle, to sztuka dla sztuki, poprzeklada piłkę między nogami i tyle, a obrońca dalej stoi jak stał i ciągle trzeba go minąć:p Za to w polu karnym piłka go szuka.

@Fake69: Koniec końców Realowi to machanie nad piłka Ronaldo wychodzi na dobre. Ściąga do siebie 2 zawodników i robi miejsce Marcelo na skrzydle, bądź dla wchodzącego zawodnika z drugiej linii. Taka sytuacja powtarza się wiele razy w każdym meczu

@HusJorDadi: Ja już dawno nie pamiętam, kiedy ktoś Ronaldo typowo podwajał przy dryblingu. Jak zaczynał schodzić na strzał, to asekuracja - owszem, ale żeby 2 się rzucało jak tylko dostaje piłkę na skrzydle.... może z 3-4 lata temu. Teraz jak ktoś napisał - to typowa 9, nawet jeśli bardziej mobilna. Nie ma w tym nic złego. Od 2 sezonu Mourinho w Realu , to jego siła to były gole, a nie żadne rozgrywanie, gra ze skrzydła. To Murinho mu kazał przejść bliżej środka a real grał bardziej 1-4-2-2-2 z Benzemą jako 9 i Ronaldo 11. Już wtedy się zaczynała ewolucja Ronaldo na napastnika.
Także przekładanki to raczej sztuka dla sztuki, bo poważnych obrońców nie oszuka tym zwodem.

@tekken9: Huknąć to może i umie. Tylko Panu Bogu w okno.

« Powrót do wszystkich komentarzy