Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Coutinho dogonił Cristiano Ronaldo w liczbie bramek zdobytych po uderzeniach zza pola karnego

 26 lutego 2018, 15:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport

 45 komentarzy

  • Philippe Coutinho nie jest jeszcze zaadaptowany do gry w Barcelonie, co sam przyznał w wywiadzie po meczu z Gironą
  • Jednakże Brazylijczyk potrafił już pokazać swój potencjał i cechy charakterystyczne
  • W ostatnim spotkaniu 25-latek udowodnił, że strzał z dystansu jest jego wielką zaletą

W Liverpoolu Coutinho nie miał oporów, aby decydować się na próby uderzenia z dalszej odległości. Jest to wpisane w styl Premier League, w której gra jest bardziej bezpośrednia niż np. w Hiszpanii. Brazylijczyk miał pełne pole do popisu, aby szlifować tę umiejętność.

Dzięki strzeleniu pięknego gola w meczu z Gironą Coutinho dogonił Cristiano Ronaldo w liczbie bramek zdobytych po uderzeniach zza pola karnego w ostatnich pięciu sezonach. Obaj ci piłkarze mają na koncie po 19 takich trafień. Więcej goli od Brazylijczyka i Portugalczyka ma tylko Leo Messi, który 29 razy pokonywał w ten sposób bramkarzy rywali, co jest najlepszym wynikiem w najsilniejszych ligach europejskich.

W Premier League Coutinho zdobył po strzałach z dystansu 18 bramek. W ostatnich pięciu latach żaden inny zawodnik nie może pochwalić się podobnym dorobkiem w tych rozgrywkach. Dla Brazylijczyka gol w spotkaniu z Gironą był pierwszym tego typu trafieniem w barwach Barcelony. Wcześniej Coutinho zdobył bramkę z pola karnego w meczu rewanżowym z Valencią w półfinale Pucharu Króla.

Zdolność Coutinho do zdobywania goli po strzałach z dystansu może być bardzo cenna dla Barcelony, która miała problemy w tym aspekcie gry. W obecnym sezonie Barça pięć razy trafiła do siatki po uderzeniu zza pola karnego, a za wszystkie te bramki odpowiada Leo Messi. Argentyńczyk zdobył cztery gole po uderzeniach z rzutów wolnych i jednego z akcji po rykoszecie od nogi obrońcy Espanyolu. Coutinho może więc w bardzo dużym stopniu wpłynąć na zwiększenie wszechstronności ataków Barcelony.

Udostępnij:

Komentarze (45)

Gorące tematy