Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Íñigo Ruiz de Galarreta kontuzjowany

 26 lutego 2018, 21:00

 Grzegorz Zioło

Źródło: FCBarcelona.es/Sport

 2 komentarze

  • Íñigo Ruiz de Galarreta doznał kontuzji uda w meczu z Gimnastikiem Tarragona
  • Bask jest podstawowym zawodnikiem Barcelony B w tym sezonie
  • Na kontuzji pomocnika może skorzystać młody Riqui Puig, który w sobotę zaliczył swój debiut w zespole rezerw Blaugrany

Jak poinformowano na oficjalnej stronie internetowej FC Barcelony, Íñigo Ruiz de Galarreta doznał kontuzji mięśnia półbłoniastego lewego uda. Pomocnik musiał opuścić boisko w 33. minucie sobotniego spotkania Barçy B z Gimnastikiem Tarragona. Dziś zawodnik przeszedł badania, które potwierdziły uraz. Przerwa de Galarrety w grze powinna wynieść trzy lub cztery tygodnie.

24-letni Bask trafił do Barcelony B latem 2017 roku i szybko stał się podstawowym zawodnikiem drużyny Gerarda Lópeza. W tym sezonie de Galarreta rozegrał 21 meczów w Segunda División, w sześciu nie wystąpił z powodu kontuzji i raz musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek.

Kontuzja de Galarrety to zła wiadomość dla szkoleniowca rezerw Barcelony, jednak może otworzyć szansę na grę Riquiemu Puigowi. Wychowanek Blaugrany zadebiutował w drugiej drużynie właśnie w spotkaniu z Gimnastikiem, w którym zmienił Marcusa McGuane'a. Z powodu nieobecności starszego kolegi i dzięki dobrym ocenom za debiutancki występ Puig może liczyć na kolejne powołania od Gerarda Lópeza.

Udostępnij:

Komentarze (2)

Gorące tematy