Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Oceny za mecz z Gironą

26 lutego 2018, 22:41

Gaspar

30 komentarzy

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Gaspar, Ściah

90'

Ocena redakcji

6,5

Ocena czytelników

7,0

Przy bramce dla Girony zabrakło odpowiedniej komunikacji pomiędzy ter Stegenem i Umtitim - Niemiec wyszedł do piłki, licząc na to, że Francuz zablokuje Portu. Poza tym spisywał się bez zarzutu. Pięć interwencji, z czego dwie zasługują na szczególne uznanie - w 68. minucie przeciął płaskie, mocne dośrodkowanie oraz w 92. minucie, prezentując paradę przypominającą tę z jesieni. Dodatkowo plus za niezłe wznowienie w 10. minucie.

Faule: 0

90'

7,0

7,0

Dobrze wychodziła mu współpraca z Dembele na prawym skrzydle. Do tego dołożył otwierającą piłkę w 25. minucie do Suareza, świetne wyprowadzenie piłki przy czwartym golu Barcelony. W defensywie był agresywny i choć popełnił najwięcej fauli spośród graczy Barcelony, to generalnie dobrze prezentował się w pressingu (17. i 28. minuta).  W 68. minucie, do spółki z ter Stegenem, naprawili błąd Umtitiego, notując kluczową interwencję w polu karnym. Można mieć pretensje za złe wyprowadzenie piłki w 54. minucie i brak ostatniego podania w 1. i 48. minucie. Szkoda jego kontuzji po tak dobrym meczu.

Faule: 3

64'

6,5

7,0

Miał mało pracy, ale kiedy tylko rywale bardziej zagrażali bramce Barcelony, to Pique był na swoim miejscu. W 51. minucie zanotował ważną interwencję, po której zwijał się z bólu, trzymając się za obolałe kolano oraz w 61. minucie, kiedy nie dał rywalowi oddać groźniejszego strzału w polu karnym. Dołożył do tego kilka prostszych interwencji (17., 22. i 56. minuta). Na minus jedynie niepotrzebna zabawa w narożniku boiska w 39. minucie.

Samuel Umtiti

90'

4,5

6,0

Najgorszy piłkarzy Barcelony. Główny winowajca straconego gola - nie zorientował się, że obiega go rywal. Do tego przegrał dwa pojedynki główkowe - w 39. minucie, kiedy dopuścił do groźnego (choć niecelnego) strzału głową i w 92. minucie, gdy ter Stegen musiał ratować zespół przed utratą bramki. W 68. minucie "na alibi" pobiegł asekurować pozycję Semedo, dzięki czemu Planas był bliski zanotowania asysty. Aktywniejszy od Pique w grze defensywnej, ale te trzy błędy znacząco obniżają mu ocenę. Oby odnalazł formę na rewanżowy mecz z Chelsea.

Faule: 1

90'

6,0

7,0

Coutinho przypomniał Albie czasy, gdy grał razem z Neymarem na lewej stronie - tylko jedno dobre podłączenie się skrzydłem i to dopiero w 75. minucie. Chwilę potem odwdzięczył się Messiemu za te wszystkie razy i posłał mu świetną piłkę nad głowami rywali. Poza tym naprawdę cichy mecz w jego wykonaniu. Jedna interwencja w 44. minucie, dwa odbiory w 11. i 30. minucie oraz jeden poważny błąd - odpuszczenie rywala w 92. minucie i pozwolenie mu na oddanie bardzo niebezpiecznego strzału.

Faule: 2

77'

8,0

7,0

Maszyna do podawania i choć to nie magnum opus inżynierii, jak Xavi, to jednak w tym meczu należy pochwalić Rakitica za wykonanie swoich zadań. Dwie asysty drugiego stopnia (30. i 76. minuta) oraz otwierająca piłka do Dembele w 20. minucie. W defensywie miał mało pracy - można go pochwalić za dobre czytanie gry i odbiór w 64. minucie. Miły i łatwy mecz dla Chorwata.

Faule: 1

69'

5,0

6,0

To od jego niecelnego podania krzyżakiem w 2. minucie rozpoczęła się akcja bramkowa Girony. Niestety później było niewiele lepiej. Cały wór strat, z czego ta w 53. minucie, w okolicach 30-stego metra od bramki Barcy, mogła skończyć się bramką dla rywala. Jedyne pozytywy w jego grze to asysta drugiego stopnia w 5. minucie i ładne wyjście spod pressingu w 15. minucie. Busiemu przydałby się chyba odpoczynek.

Philippe Coutinho

90'

8,0

8,0

W pierwszej połowie mało udzielał się w grze, a mimo tego asystował w 43. minucie Suarezowi. W drugiej połowie Brazylijczyk z minuty na minutę rozkręcał się coraz bardziej, aż w końcu najlepiej ułożona prawa noga świata dała o sobie znać, zdobywając bramkę. Miło było go widzieć pracującego w defensywie, szczególnie w 54. minucie, kiedy wrócił pod pole karne Barcy. Czekamy na takie mecze z mocniejszymi rywalami.

Zawodnik meczu wg Czytelników FCBarca.com

90'

9,5

9,0

Poza stratami zostawił na murawie same "ciasteczka". Dwa gole (30. i 36. minuta), asysta (5. minuta) i fantastyczne podania do Dembele (12., 57. minuta), czy Suareza (75. minuta). Do tego kilka ładnych indywidualnych akcji (np. 10. i 24. minuta). Takie mecze w wykonaniu genialnego Argentyńczyka można oglądać bez końca.

Zawodnik meczu wg Redakcji FCBarca.com

90'

10,0

9,0

Zamieszany w 5 z 6 zdobytych goli przez Barcelonę - hat-trick, świetne zgranie do Messiego przy drugiej bramce i w końcu oddanie piłki Coutinho tuż przed kapitalnym "rogalem" w wykonaniu Brazylijczyka. Do tego otwierająca piłka w 19. minucie do La Pulgi i strzał w słupek w 53. minucie. Zganić go można za odpuszczenie rywala w 41. minucie, dzięki czemu przeciwnik posłał strzał, który minimalnie minął słupek bramki ter Stegena, oraz za kabaret w końcówce pt.: "Daj pan żółtą kartkę". Mimo tego nie odbiera mu to tytułu Zawodnika Meczu.

Faule: 1

90'

7,5

7,5

Wolno wchodził w ten mecz - świadczy o tym choćby zmarnowana akcja z 20. minuty, a także fakt, że w pierwszej połowie tylko dwa podania zagrywał do przodu, z czego jedno z nich było otwierające (28. minuta). Jak już ciśnienie zeszło dzięki wynikowi, to zaczął mieć większy luz - dołożył kolejne dwie otwierające piłki (54. i 71. minuta), zaliczył asystę przy golu Suareza oraz szczyptę magii w 61. i 78. minucie. Trochę szkoda niechlujnego dogrania do Semedo w 55. minucie i zmarnowania okazji z 57. minuty. Urósł w tym meczu i zasłużył na dobrą notę.

Thomas Vermaelen

26'

6,0

6,0

Był równie bezrobotny co Pique. Jedyne godne odnotowania sytuacje, w których brał udział, to strzał z główki w 82. minucie w poprzeczkę oraz udana interwencja w polu karnym Barcy w 84. minucie - do spółki z Paulinho. Zrobił swoje.

Paulinho

21'

6,0

6,0

Po jego wejściu intensywność pressingu Barcy trochę wzrosła - przykładem tego jest choćby odbiór na połowie Girony w 78. minucie. Do tego Brazylijczyk wspomógł Vermaelena w odbiorze piłki w polu karnym ter Stegena w 84. minucie. Tak jak Belg, wykonał swoją pracę.

Faule: 1

13'

6,0

6,0

Widać pozycja prawego obrońcy w Barcelonie jest mu pisana, gdyż chwilę po zastąpieniu Rakitica z boiska musiał zejść Semedo, co spowodowało przesunięcie wychowanka na pozycję okupowaną w tym meczu przez Portugalczyka. Jako defensor zanotował jedną interwencję w 90. minucie. Poza tym bez historii.