Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

MD: Arda Turan nie może odmówić przyjęcia oferty zaakceptowanej przez Barcelonę

 27 lutego 2018, 12:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo

 37 komentarzy

Jak donosi Mundo Deportivo, umowa dotycząca wypożyczenia Ardy Turana do İstanbulu Başakşehir zakłada, że pomocnik nie będzie mógł odmówić odejścia do klubu, który przedstawi Barcelonie satysfakcjonującą ofertę.

Przypomnijmy, że Turek trafił do Başakşehiru na zasadzie wypożyczenia na dwa i pół roku. Barcelona zachowała możliwość sprzedaży Ardy Turana i otrzyma zmienne uzależnione od jego dyspozycji i wyników. Z kolei turecki klub opłaca całą pensję piłkarza i zapewnił sobie opcję wykupienia go z Blaugrany. Według Mundo Deportivo kolejnym postanowieniem umowy jest to, że Arda nie może w żadnym przypadku odmówić przyjęcia oferty, która zostałaby zaakceptowana przez Barcelonę, nawet jeśli nie będzie dla niego satysfakcjonująca.

Jeżeli doniesienia katalońskiego dziennika okazałyby się prawdziwe, oznaczałoby to, że Arda miałby związane ręce, gdyby np. chiński klub znów zaoferował 30 milionów euro, podobnie jak to miało miejsce w styczniu 2017 roku. W obecnej sytuacji Barcelona zapewne sprzedałaby Turana nawet za mniejszą kwotę. Başakşehir otrzymałby jednak 20% kwoty transferu, jeśli operacja zostałaby przeprowadzona latem, a 25%, gdyby doszło do tego w sezonie 2018/2019. Mundo Deportivo nie podaje, co z ewentualnym kontraktem zawodnika z nowym klubem, ale być może w tym przypadku ustalono konkretną kwotę wynagrodzenia, jaką musi zapewnić potencjalny pracodawca, zapewne zbliżoną do obecnych zarobków piłkarza.

Arda rozegrał w tureckim zespole pięć meczów ligowych, z czego w dwóch wystąpił w podstawowym składzie. Başakşehir zajmuje drugie miejsce w lidze, ale ma tyle samo punktów co lider Galatasaray. Jeśli drużyna Ardy zostanie mistrzem, Barcelona otrzyma 300 tysięcy euro bonusu za wypożyczenie Turka.

Udostępnij:

Komentarze (37)

Gorące tematy