Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Barcelona obserwuje sytuację Toby’ego Alderweirelda

 27 lutego 2018, 10:15

 Dariusz Maruszczak

Źródło: The Independent

 44 komentarze

Jak donosi brytyjski dziennik The Independent, Barcelona obserwuje obrońcę Tottenhamu Toby’ego Alderweirelda z myślą o złożeniu poważnej oferty w letnim okienku transferowym.

Kontrakt reprezentanta Belgii ze Spurs wygasa w 2020 roku, ale 28-latek ma w umowie klauzulę, że może odejść rok wcześniej za 25 milionów funtów, jeśli nie osiągnie porozumienia z klubem w sprawie przedłużenia współpracy. Obecnie trwa impas w negocjacjach, ponieważ istnieją poważne różnice odnośnie wysokości zarobków piłkarza.

Według The Independent przedstawiciele Alderweirelda postrzegają umowę Virgila van Dijka w Liverpoolu jako wzorową dla najlepszych obrońców i wobec tego oczekują propozycji zbliżonej do 180 tysięcy funtów tygodniowo.

Brak porozumienia z klubem i niejasna przyszłość Alderweirelda wzbudziły zainteresowanie Barcelony, która zdaniem brytyjskiego dziennika może złożyć ofertę za Belga w letnim okienku transferowym, jeśli 28-latek nie uzgodni nowego kontraktu. Pozycja negocjacyjna Tottenhamu będzie wówczas osłabiona, ponieważ klub będzie zmuszony sprzedać Alderweirelda za 25 milionów funtów w 2019 roku. Dodajmy, że zainteresowanie obrońcą wyraża również Manchester United.

Udostępnij:

Komentarze (44)

Gorące tematy