Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Zespół dba o Dembélé i Coutinho

 27 lutego 2018, 13:16

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport

 41 komentarzy

  • Philippe Coutinho i Ousmane Dembélé to dwaj najdrożsi piłkarze w historii Barcelony, ale to nie oznacza, że nie muszą przejść przez proces adaptacji
  • Brazylijczyk i Francuz wciąż aklimatyzują się w zespole, szukając swojej najlepszej wersji
  • Piłkarzom w integracji pomaga szatnia Barcelony

Dembélé jest w trochę trudniejszej sytuacji od Coutinho ze względu na mniejsze doświadczenie, a dodatkowo przez wiele miesięcy towarzyszyła mu spora presja związana z tym, że przychodził jako następca Neymara. Francuzowi w procesie adaptacji przeszkodziły też kontuzje, z którymi miał problemy od samego przybycia do Barcelony. Od początku szatnia traktowała go jednak jako młodszego brata, któremu trzeba wskazywać drogę i okazywać sympatię.

Brak znajomości języka hiszpańskiego jest pewną przeszkodą dla Dembélé, ale w Barcelonie już wcześniej byli jego rodacy Samuel Umtiti i Lucas Digne, którzy ułatwili mu wejście do zespołu. 20-latek nie odstępował ich ani na krok, ale teraz coraz częściej widuje się go w otoczeniu także innych członków drużyny.

Dembélé zaczyna również poruszać się z większą swobodą na murawie. Francuz pozbywa się strachu i pokazuje coraz większą pewność siebie i gotowość do przeprowadzania dryblingów, które pozwoliły mu odnieść sukces w Borussii Dortmund. Dembélé powinien stopniowo odzyskiwać odpowiednie czucie piłki i być coraz lepiej przygotowany fizycznie po wyleczeniu dwóch kontuzji.

W sobotnim pojedynku z Gironą Dembélé rozegrał swój pierwszy pełny mecz w barwach Blaugrany. W trakcie tego starcia dało się odczuć wsparcie dla Francuza ze strony kolegów, którzy często kierowali do niego podania. Również Leo Messi w końcówce spotkania szukał na boisku przede wszystkim Dembélé, aby pomóc mu w zdobyciu premierowego gola dla Barcelony. 20-latkowi nie udało się tego uczynić, ale sam fakt pomocy Francuzowi mówi wiele dobrego o atmosferze w szatni, a zwłaszcza o najlepszym piłkarzu na świecie. Warto dodać, że Luis Suárez po bramce strzelonej po podaniu Dembélé od razu podbiegł do Francuza, dziękując mu za asystę. Takie zachowanie Urugwajczyka też niewątpliwie pomaga młodemu zawodnikowi w aklimatyzacji w zespole.

Przyjaciel Luisa Suáreza

Coutinho było łatwiej przystosować do Barcelony, ale on również może liczyć na wsparcie zespołu w procesie adaptacji. Przyjaźń z Suárezem jeszcze z czasów wspólnej gry w Liverpoolu była dla niego najlepszą przepustką do drużyny. Brazylijczyk wciąż utrzymuje bliskie relacje z Urugwajczykiem (są nawet sąsiadami), a także z Messim, który nie ma problemów z zabieraniem ich samochodem na Camp Nou czy do Ciutat Esportiva.

Coutinho ma również bardzo dobre relacje ze swoim rodakiem Paulinho, podobnie zresztą jak z pozostałymi piłkarzami. To zasługa jego skromności i miłego usposobienia. Dodatkowo 25-latek płynnie mówi po hiszpańsku, co wszystko ułatwia. Szatnia Barcelony bardzo pomaga w adaptacji zarówno Coutinho, jak i Dembélé, więc teraz pozostaje tylko czekać na efekty.

Udostępnij:

Komentarze (41)

Gorące tematy