Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Puyol: Reakcje Piqué są umiarkowane

 27 lutego 2018, 17:35

 Julia Cicha

Źródło: AS

 29 komentarzy

  • Carles Puyol opowiedział, czym zajmuje się po zakończeniu kariery
  • Były piłkarz skomentował zachowanie Gerarda Piqué oraz pochwalił Samuela Umtitiego
  • Hiszpan odniósł się również do obecnej sytuacji Barcelony

Carles Puyol udzielił kilku wypowiedzi dla mediów na gali rozdania nagród Laureus. Były zawodnik Barcelony opowiedział o swoim obecnym życiu, sytuacji Barçy oraz o Gerardzie Piqué.

Czym się teraz zajmujesz?

Trzema rzeczami. Rodziną, która jest dla mnie najważniejsza. Przebywam z Vanessą i córkami, cieszę się nimi. Oprócz tego reprezentuję piłkarzy, razem z Ivanem de la Peñą staramy się pomagać młodym zawodnikom, być dla nich mentorami i ułatwiać im podejmowanie decyzji. Poza tym współpracuję z UEFA i FIFA jako ambasador LaLigi.

Co sądzisz o obecnej Barcelonie?

Rozgrywa świetny sezon, jestem zadowolony z tego, jak wszystko się układa. Ma wspaniałych piłkarzy i trenera, który znał filozofię klubu i dobrze się zaadaptował.

Dlaczego wychowankowie nie mają dużego udziału w grze?

Nasze pokolenie było wyjątkowe, 12 wychowanków grało w pierwszym zespole, a 8-9 w pierwszym składzie w każdym meczu. Trudno znaleźć coś takiego w drużynach, które walczą o wszystkie trofea. Nam się udało i jesteśmy z tego dumni, ale szkółka Barcelony zawsze o siebie dba i na pewno wyjdą z niej jeszcze świetni gracze.

Ucieszyło cię przedłużenie umowy przez Piqué?

Nie martwiło mnie to, Gerard chce być w Barcelonie, jest tu szczęśliwy. Sam powiedział, że zostawiłby piłkę, gdyby nie został w Barcelonie, ma wiele innych rzeczy do roboty. Mam nadzieję, że nie zakończy kariery, bo z przyjemnością go oglądam.

Nie mówiłeś mu, że czasem robi wokół siebie za dużo zamieszania?

Gerard jest, jaki jest. Czasem trzeba szanować opinię innych, a on zawsze to robi. Ma prawo mówić, co chce, nie brakuje mu szacunku.

Ktoś, kto nie ma tak silnego charakteru, odszedłby już z reprezentacji?

Mówił, że mu się to podoba. To niesprawiedliwe, że musiał tyle przejść, ale jest w stanie spokojnie to wytrzymać. Skupia się na grze i tyle.

Mimo wszystko lubi prowokować, prawda?

Każdy ma swój charakter, ja lubię Gerarda. Mówi, co myśli, a trudno jest wytrzymać to, czemu się przeciwstawia. Patrzymy tylko na to, co mówi, a słowa kierowane przeciwko niemu? Tu nie ma problemu, nie?

Zaskoczył cię jego gest w trakcie derbów?

Robiło to już wielu piłkarzy i przypisano temu większą wagę niż to konieczne. Nie wiem, co mu mówiono, ale w innych meczach obrażano jego i jego rodzinę, więc myślę, że jego reakcja była łagodna.

Pojawiła się polemika związana z żółtą wstążeczką przypiętą do ubrania Guardioli. Uważasz, że w Katalonii są więźniowie polityczni?

To trudny temat, ale to, co się dzieje, wydaje mi się niesprawiedliwe.

Barcelona jest odpowiedzialna za zajęcie stanowiska w konflikcie w Katalonii?

Musi mieć swoją opinię, ale nie można mieszać sportu z polityką. Wszystko zależy od tego, kto się wypowiada. Odnośnie każdego trzeba stosować te same kryteria.

Co sądzisz o ostatnich wielkich wydatkach Barcelony?

To szaleństwo, ale taki jest rynek. Nie możemy tego kontrolować, ale przez to jesteśmy zmuszeni, by bardziej dbać o szkółkę. Dotyczy to też innych zespołów.

Konkurencja szejków…

Jest więcej projektów sportowych, większa rywalizacja. Nie tylko Barça i Real mogą odnieść sukces w Europie.

Jak Barça i Real przetrwają walkę z klubami, za którymi stoją całe kraje?

Jeśli mówimy o marce, to wciąż są dużo silniejsze. Będą musiały dobrze zarządzać klubami, otaczać się profesjonalistami. Przewidywane dochody są bardzo wysokie, zobaczymy, czy Finansowe Fair Play wyrówna trochę sytuację.

Jak oceniasz Umtitiego?

Już w poprzednim sezonie radził sobie bardzo dobrze, jest jednym z najlepszych stoperów. Nie jest łatwo bronić tak daleko od bramki, piłkarz czuje się wtedy niechroniony. Umtiti idealnie zaadaptował się w drużynie, jest liderem, jednym z najlepszych na świecie.

Udostępnij:

Komentarze (29)

Gorące tematy