Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Fatalny bilans Paco Jémeza w spotkaniach z Barceloną

 28 lutego 2018, 16:15

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Marca

 4 komentarze

  • Barcelona zmierzy się jutro z Las Palmas, które znajduje się obecnie w strefie spadkowej LaLigi
  • Drużyna z Wysp Kanaryjskich stara się poprawić swoją sytuację poprzez zmiany trenerów
  • Ostatnim z nich jest Paco Jémez, który dotychczas przegrał wszystkie mecze z Blaugraną

Jémez podczas kariery trenerskiej osiem razy mierzył się z Barceloną. We wszystkich tych pojedynkach prowadził Rayo Vallecano i za każdym razem ponosił porażkę. Ponadto Barça nigdy nie wygrała w nich mniej niż dwiema bramkami. Najniższe zwycięstwa Barcelony w tych spotkaniach to 3:1 w 2013 roku i 2:0 w 2014 roku. Reszta meczów zakończyła się pogromami Rayo.

Drużyna Paco Jémeza w tych konfrontacjach straciła łącznie 36 goli (średnio 4,5 trafienia na mecz) i strzeliła tylko pięć bramek. Jedynym sukcesem Rayo w starciach z Barceloną było to, że w sezonie 2013/2014 drużyna z Madrytu stała się pierwszym zespołem od pięciu lat, który utrzymywał się przy piłce dłużej od Katalończyków. „Wygranie posiadania piłki z Barceloną daje mi satysfakcję” – powiedział wówczas Jémez, którego drużyna przegrała jednak 0:4.

Statystyki trenera Las Palmas w meczach z Barceloną dobrze wróżą katalońskiemu klubowi przed jutrzejszą rywalizacją. Nie jest to bowiem jedynie sucha statystyka, tylko potwierdzenie, że styl drużyn prowadzonych przez Jémeza jest wygodny dla Barcelony. Zespoły 47-latka grają niezwykle odważnie i preferują ofensywny futbol, a nie zamykanie się we własnym polu karnym, co czyni większość rywali Blaugrany. To powinno ułatwić grę podopiecznym Ernesto Valverde, którzy mogą wykorzystać to, że będą mieli więcej miejsca na połowie rywala.

Udostępnij:

Komentarze (4)

Gorące tematy