Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Jémez: Gdybym miał patent na pokonanie Barcelony, sprzedawałbym go innym trenerom i zostałbym milionerem

 28 lutego 2018, 20:00

 Grzegorz Zioło

Źródło: AS

 11 komentarzy

Trener UD Las Palmas Paco Jémez wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem przeciwko Barcelonie.

– Nie mogę martwić się tym, co zrobią rywale, ponieważ muszę skupić się na mojej drużynie. Nie zamierzam robić niczego nietypowego tylko dlatego, że przyjeżdża Barcelona z Leo Messim. Pozostaniemy przy naszej idei gry, którą prezentujemy na co dzień – zapewnił Jémez.

Trener Las Palmas ocenił też drużynę Blaugrany: – ma niewiele słabych punktów i spodziewam się, że wyjdzie w najsilniejszym składzie. Każdy trener, czy to Valverde, czy Jémez, wystawia tych zawodników, którzy jego zdaniem zapewnią mu zwycięstwo. Bardziej niż wynik interesuje mnie widoczna poprawa w grze.

– Gdybym miał patent na pokonanie Barcelony, nie pracowałbym jako trener, tylko sprzedawał tę wiedzę innym trenerom i zostałbym milionerem. Naszych kibiców nie interesuje budżet, różnice między klubami czy Złote Piłki, chcą po prostu zobaczyć, jak ich drużyna walczy. Nie można używać słowa "strach". W czwartek czeka nas odpowiedni dzień, odpowiedni rywal i odpowiedni mecz, żeby pokazać nasze możliwości – ocenił Jémez.

– Takie mecze należy traktować jak nagrodę. Spotkania z najlepszymi sprawiają, że drużyna musi dać z siebie jeszcze więcej niż zwykle i jest w stanie wejść na wyższy poziom. Musimy być przekonani, że małe zespoły zawsze mają szansę postawić się tym wielkim. Nie przebaczyłbym zawodnikom tchórzliwej postawy. Postaramy się sprawić, żeby Barcelona nie musiała zajmować się wyłącznie atakowaniem – zapowiedział szkoleniowiec zespołu z Gran Canarii.

– Bardzo ważne będzie wsparcie naszych kibiców. Jeszcze dwa miesiące temu byliśmy w dużo gorszej sytuacji niż obecnie. W dalszym ciągu nie jest zbyt różowo, ale możemy pozwolić sobie na więcej optymizmu – przyznał Jémez. 

Trener Las Palmas odniósł się też do wiadomości o śmierci Quiniego. – Uważałem go za swojego przyjaciela, często mieliśmy ze sobą do czynienia przy różnych okazjach. To ogromna strata, której nikt się nie spodziewał. Mam dobre wspomnienia związane z Quinim, zarówno w sferze sportowej, jak i prywatnej. Pamięć o nim zostanie z nami na zawsze.

Lista powołanych

Paco Jémez powołał 19 piłkarzy na mecz z Barceloną. Są to Lizoain, Aguirregaray, Vicente Gómez, David García, Etebo, Halilovic, Calleri, Míchel, Chichizola, Nacho Gil, Jairo, Javi Castellano, Toledo, Gálvez, Ximo Navarro, Dani Castellano, Tana, Aquilani i Erik Expósito. 

Udostępnij:

Komentarze (11)

Gorące tematy