Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

André Gomes: Nie czuję się dobrze na boisku

 12 marca 2018, 14:00

 Grzegorz Zioło, Julia Cicha

Źródło: Mundo Deportivo/Panenka

 284 komentarze

André Gomes udzielił wywiadu dla magazynu Panenka. Portugalczyk wypowiedział się na temat swojej sytuacji w Barcelonie.

– Nie czuję się dobrze na boisku i nie pokazuję tego, co potrafię. Pierwsze pół roku było  dla mnie dość dobre, spokojne, ale później sytuacja się zmieniła. Być może nie jest to najbardziej odpowiednie słowo, ale rozpętało się małe piekło z powodu rosnącej presji. Nie mam problemu z oczekiwaniami innych ludzi, natomiast nie czuję się dobrze z presją wewnętrzną. Jestem zbyt dużym perfekcjonistą, bywam za bardzo samokrytyczny. Nigdy nie akceptuję popełniania błędów. Pracuję nad tym – przyznał Gomes.

– Podczas treningów jestem bardzo spokojny. Zdarzają się jednak dni, w których brakuje mi pewności siebie, i widać to również na treningach. Być może minął dzień lub dwa od meczu, w którym zagrałem, i ciągle mam w głowie to spotkanie, przez co nie mogę iść naprzód. Na treningach czuję się jednak bardzo dobrze z kolegami z drużyny. Wszyscy są dla mnie fantastyczni. Negatywne odczucia związane są z meczami, nie mogę dać z siebie wszystkiego, bo źle się czuję na boisku – powiedział Portugalczyk.

– Przesadne myślenie wyrządza mi pewną krzywdę, ponieważ kiedy mam negatywne myśli, nie mogę pokazać pełni możliwości. Otrzymuję wsparcie od kolegów z zespołu, ale na boisku nie prezentuję się tak, jakbym chciał. Zamykam się i nie pozwalam, żeby uszła ze mnie frustracja. Wtedy nie chcę z nikim rozmawiać i nikomu przeszkadzać. To tak, jakbym czuł się zawstydzony. Zdarzyło mi się kilka razy, wiele razy, że nie chciałem wychodzić z domu, żeby uniknąć spojrzeń ludzi. Wszyscy mają opinię na mój temat, na temat mojej pracy. Wstydzę się wyjść z domu z powodu mojej sytuacji. Teraz pracuję fizycznie i mentalnie, by pokonać tę granicę. Chcę przede wszystkim być sobą – wyznał zawodnik Barçy. 

– Niektórzy mówią mi, że gram z zaciągniętym hamulcem ręcznym. Najgorzej jest zdawać sobie z tego wszystkiego sprawę. Kiedy ludzie mówią mi, że jestem w stanie pokazać dużo lepszą grę, zadaję sobie pytanie: "dlaczego tego nie robię?" – powiedział Gomes.

Udostępnij:

Komentarze (284)

Gorące tematy