Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Wartość Paulinho wzrosła ponad pięciokrotnie od początku sezonu

 12 marca 2018, 18:00

 Łukasz Lewtak

Źródło: Sport

 41 komentarzy

  • Laboratorium CIES opublikowało kolejny raport, tym razem skupiając się na piłkarzach, których wartość rynkowa najbardziej wzrosła w ostatnich miesiącach
  • Jednym z bohaterów najnowszego raportu jest Paulinho, który obecnie jest warty ponad pięć razy więcej niż w lecie ubiegłego roku, kiedy przechodził do Barcelony
  • O wiele więcej niż na początku sezonu warci są również m.in. Maxi Gómez z Celty i Mohamed Salah z Liverpoolu

Okazuje się, że w tym sezonie wartość Paulinho wzrosła ponad pięciokrotnie. W lecie ubiegłego roku, kiedy Brazylijczyk przechodził z ligi chińskiej do Barcelony, był warty 10 milionów euro. Teraz jest wyceniany na 52,4 miliona. Bardzo dobra forma Paulinho w obecnych rozgrywkach sprawiła, że laboratorium CIES zweryfikowało swoje wyliczenia z początku sezonu.

Przy ustalaniu wartości rynkowej piłkarza brane są pod uwagę m.in. takie czynniki jak: wiek, umowa, postawa na boisku, gole czy żółte kartki. Spośród wszystkich piłkarzy ligi hiszpańskiej w tym sezonie najbardziej wzrosła wartość napastnika Celty Vigo Maxiego Gómeza (z 3 do 34,3 mln euro).

Warto również zwrócić uwagę na wzrost wartości Mohameda Salaha z Liverpoolu (z 88,1 do 162,8 mln euro) oraz Marcosa Alonso z Chelsea (z 33 do 57,8 mln euro).

Tagi:

Kadra

Paulinho

Udostępnij:

Komentarze (41)

Gorące tematy