Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Oceny za zwycięstwo w Máladze

12 marca 2018, 23:00

Ściah

58 komentarzy

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ściah

90'

Ocena redakcji

6,0

Ocena czytelników

7,0

Więcej razy krzyczał na swoich partnerów (36. oraz 40. minuta), niż bronił. Zaliczył dwie proste interwencje (18. oraz 68. minuta) i jedno piąstkowanie (90. minuta). Poza tym zupełnie bezrobotny w tym sennym spotakniu.

Faule: 0

74'

7,0

7,0

Im bliżej pola karnego Malagi, tym był mniej dokładny. Na szczęście dwukrotnie udało mu się zagrać dobre piłki (37. oraz 65. minuta), co podwyższa mu notę. W defensywie bez większych błędów, za to z dobrymi interwencjami (6. oraz 62. minuta). Tym razem nie wychodziły mu dryblingi, ale nie psuje to dobrej opinii o jego grze. Nota w górę za udział w akcji na 0:2.

Faule: 1

90'

6,5

7,0

Zaliczył dużo interwencji polegających na wybiciu futbolówki z pola karnego (8), ale miał dwa momenty, w których "odcięło mu prąd". Najpierw, w 40. minucie, powinien zdecydowanie przerwać akcję, a potem, w 75. minucie, irracjonalnie oddalił się od strzelca, pozwalając mu na swobodne przyjęcie i odwrócenie się - nie mamy pojęcia, co chciał tym osiągnąć. Pomimo błędów, nadal dobry.

Samuel Umtiti

90'

6,0

7,0

W 55. minucie miał okazję do strzelenia gola, ale cofając się nie miał "z czego uderzyć". W defensywie niewidoczny - tylko jedna interwencja w 1. minucie. Z drugiej strony, w przeciwieństwie do Pique, nie popełnił żadnego błędu.

Faule: 1

77'

7,5

7,5

Asysta palce lizać i ogromne brawa za wytrzymałość kości po koszmarnym faulu Garcii. W 73. minucie miał okazję na zdobycie gola lub dobre dogranie, ale uderzył niecelnie. W defensywie bez większych błędów.

Faule: 2

90'

7,0

7,0

Największy błąd popełnił w 36. minucie, kiedy zupełnie odpuścił krycie rywala - to mógł być gol dla Malagi. Poza tym mózg Barcelony - 142 kontakty z piłką i 125 podań przy 92% skuteczności. Miał okazję do zdobycia bramki, ale uderzył nieprecyzyjnie w 43. minucie. Nota w górę za pracę w defensywie - zaliczył kilka udanych interwencji (22., 69. oraz 72. minuta).

Faule: 1

90'

7,5

7,0

Trochę lepsza wersja Rakiticia. Podobnie jak Chorwat, był ciągle pod grą, a przy okazji udało mu się zaliczyć kluczowe podanie w 60. minucie. Plus za cztery wygrane pojedynki główkowe z zawodnikami Malagi.

Philippe Coutinho

90'

7,5

8,0

Magik. Strzelił gola, który zostanie zapamiętany na długo. Poza tym był drugim motorem napędowym Barcelony, notując dwa kluczowe podania (60. oraz 73. minuta). Oddał sporo strzałów na bramkę Roberto Jimeneza, jednak tym razem nie mógł osiągnąć odpowiedniej precyzji. Coraz lepiej prezentuje się na murawie.

Paulinho

90'

6,5

7,0

Zdecydowanie wyróżniający występ na tle ostatnich tygodni. Paulinho miał w sobie charakterystyczną werwę, co przełożyło się na oddanie strzałów oraz kluczowe podania (13. oraz 42. minuta). W defensywie uważny, choć musimy mu wytknąć błąd z 36. minuty, kiedy został zbyt łatwo minięty przy linii końcowej. Mimo wszystko dobrze.

Faule: 0

90'

7,5

8,0

Zrobił co do niego należało - strzelił otwierającego wynik spotkania gola, który maksymalnie ułatwił drużynie grę. Później nie odpuścił. Podawał (21. oraz 58. minuta), dryblował (13., 27. oraz 43. minuta) i pracował w pressingu. W drugiej połowie odpuścił podobnie jak reszta drużyny.

Faule: 1

85'

8,0

8,0

Wyglądał jak lider i był liderem. Ogrom aktywności - tej dobrej (5 udanych dryblingów, asysta, cztery kluczowe podania), jak i tej złej (mnóstwo strat). Mimo wszystko zawodnik o takiej charakterystyce musi próbować - przegrane pojedynki są wliczone w jego zadania. Najważniejsze jest jednak to, że Ousmane podejmował w tym meczu trafne decyzje. W dobrych chwilach decydował się na dryblingi, oddawanie piłek do tyłu i wracanie do defensywy. Najlepszy.

André Gomes

16'

-

5,0

Kilkanaście minut w rozstrzygniętym już meczu, to za mało, żeby zasłużyć na jakąkolwiek notę.