Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Grêmio: Arthur zostanie w Brazylii do grudnia

 13 marca 2018, 08:30

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport, Gremio

 23 komentarze

Jak podaje Grêmio Porto Alegre w oficjalnym oświadczeniu, Arthur nie zostanie zawodnikiem Barcelony do stycznia 2019 roku. Brazylijski klub poinformował, że pomocnik dokończy sezon z zespołem.

W krótkim komunikacie Grêmio przyznaje, że negocjacje z Barceloną zostały zakończone i zgadza się z katalońskim klubem co do „opcji wykupienia” Arthura, która zawiera ustaloną datę wygaśnięcia. Jeśli Barça będzie chciała skorzystać z usług Brazylijczyka, będzie musiała uaktywnić tę opcję nie później niż 15 lipca. Zgodnie z warunkami umowy pomocnik może jednak trafić na Camp Nou dopiero po zakończeniu sezonu w Brazylii.

Grêmio wykluczyło więc możliwość odejścia Arthura w najbliższym okienku transferowym po mistrzostwach świata w Rosji. Tym samym 21-latek dołączy do Barcelony najwcześniej w połowie następnego sezonu, podobnie jak to miało miejsce w obecnych rozgrywkach z Philippe Coutinho i Yerrym Miną.

W niedzielę FC Barcelona ogłosiła dane finansowe dotyczące transferu Arthura. Cena za pomocnika wyniesie 30 milionów euro plus 9 milionów zmiennych. Okazało się również, że Arthur zrezygnował ze swojego udziału procentowego, aby operacja mogła zostać zamknięta tak szybko jak to możliwe.

Udostępnij:

Komentarze (23)

Gorące tematy