Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Piłkarze Barçy bez ryzyka zawieszenia na ewentualny pierwszy mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów

 13 marca 2018, 12:30

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo

 4 komentarze

Barcelona przystąpi do jutrzejszego spotkania z Chelsea bez żadnego zawodnika, który zostałby ukarany absencją w ewentualnym ćwierćfinale w przypadku otrzymania żółtej kartki w pojedynku z The Blues.

Podopieczni Ernesto Valverde nie mają obecnie problemów z nadmiarem żółtych kartek, muszą więc uważać głównie na to, aby nie otrzymać w środowej konfrontacji czerwonej kartki, która oznaczałaby absencję w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym. Po jednej żółtej kartce w rozgrywkach mają Paulinho, Sergio Busquets, Lucas Digne, André Gomes, Leo Messi, Gerard Piqué, Ivan Rakitić, Sergi Roberto, Luis Suárez i Aleix Vidal. Jeśli któryś z nich otrzyma żółtą kartkę w starciu z Chelsea, a potem kolejną w ewentualnym pierwszym pojedynku ćwierćfinałowym, zostanie zawieszony na spotkanie rewanżowe.

Przepisy jasno stanowią, że żółte kartki kasują się na etapie półfinałów. Tak więc jeśli zawodnik zostanie w ten sposób ukarany po raz trzeci w rozgrywkach podczas drugiego meczu ćwierćfinałowego, nie będzie mógł wystąpić w pierwszym spotkaniu półfinałowym. Natomiast jeśli piłkarz dotrwa do półfinałów z dwiema żółtymi kartkami, jego konto się kasuje i tylko otrzymanie czerwonej kartki w meczu rewanżowym może spowodować jego absencję w finale.

Udostępnij:

FC Barcelona w Lidze Mistrzów

Wyniki, tabele, statystyki, wszystko co musisz wiedzieć o Lidze Mistrzów!

Komentarze (4)

Gorące tematy