Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Ousmane Dembélé na okładce L'Equipe

 13 marca 2018, 16:30

 Grzegorz Zioło

Źródło: AS/L'Equipe

 19 komentarzy

  • L'Equipe umieściło Ousmane'a Dembélé na okładce swojego dzisiejszego wydania
  • Francuzi mają nadzieję, że młody piłkarz ma już za sobą najtrudniejszy okres w nowym klubie
  • Dembélé może być ważnym punktem reprezentacji Trójkolorowych podczas mistrzostw świata w Rosji 

Dzisiejsza okładka francuskiego dziennika L'Equipe poświęcona jest Ousmane'owi Dembélé. "Ma jeszcze wiele do udowodnienia", uważa popularna gazeta sportowa z ojczyzny zawodnika Barcelony. Dziennikarze przeanalizowali pierwsze miesiące piłkarza w nowym klubie i chociaż ten miał na początku wiele pecha, wciąż cieszy się zaufaniem swoich rodaków.

Piłkarz sprowadzony za 105 milionów euro (nie licząc zmiennych) rozpoczął pobyt w Barcelonie od problemów z integracją i kontuzji, która wykluczyła go z gry na kilka miesięcy. W zeszłym tygodniu pojawiły się krytyczne głosy wobec Dembélé po Superpucharze Katalonii, ale wszystko zmieniło się po meczu z Málagą. Francuz pokazał się ze świetnej strony i znalazł się nawet wśród kandydatów do gry w spotkaniu z Chelsea.

Media donosiły także o niezdrowym sposobie odżywiania młodego zawodnika, ale ten niezbyt przejął się negatywnymi opiniami. – Mówiono wiele rzeczy, ale Ousmane pozostał niewzruszony i skupił się na pracy. Nie wpadał w panikę. To jego pierwsza tak poważna kontuzja, która też stanowiła dla niego pewną lekcję – twierdzi osoba blisko związana z piłkarzem Barçy. W klubie Demebele cieszy się zaufaniem i może liczyć na kolejne szanse.

Francuz zawarł w klubie nowe przyjaźnie, nie tylko ze swoimi rodakami Samuelem Umtitim i Lucasem Digne'em. L'Equipe podkreśla, że Dembélé ma dobre relacje z Leo Messim i Luisem Suárezem, a także Gerardem Piqué, z którym spędza czas również poza boiskiem. O dobrym przyjęciu zawodnika świadczy zachowanie jego kolegów po golu Coutinho w meczu z Málagą. Gracze Barcelony uściskali Dembélé, który wypracował okazję pomocnikowi z Brazylii.

Zdaniem L'Equipe pierwsze niezbyt udane występy Dembélé były spowodowane lękiem przed odnowieniem się urazu, ale ten etap już minął. Teraz przyszła pora na to, żeby Francuz zaprezentował pełnię swoich możliwości. Najlepszym systemem dla 20-latka jest 4-3-3, a jego rodacy liczą na to, że zawodnik dojdzie do swojej najlepszej formy przed mundialem w Rosji. Szacują również, że już za dwa lata Dembélé wejdzie na swój najwyższy poziom. 

Joris Gnagnon, który zna Dembélé z występów w Rennes, wyjaśnia, że piłkarz Barcelony "ma dużo pewności siebie i wie, do czego jest zdolny". L'Equipe uważa, że francuski napastnik ma już za sobą najtrudniejszy okres i od tej pory kibice będą oglądać takiego Dembélé jak w Borussii Dortmund.

Dzisiejsza okładka L'Equipe:

Udostępnij:

Komentarze (19)

Gorące tematy