Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Sobota, 18 sierpnia 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Przegląd prasy angielskiej po meczu Barcelony z Chelsea

15 marca 2018, 11:15

27 komentarzy

FC Barcelona pokonała wczoraj Chelsea 3:0 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Zapraszamy na krótki przegląd dzisiejszych wydań angielskich dzienników, które skomentowały zwycięstwo Barçy.

"Messi oszalał" - pisze Mirror. Czarodziej Barçy dwa razy posłał piłkę między nogami Courtois, dzięki czemu wyrzucił odważną Chelsea z Ligi Mistrzów. Argentyńczyk strzelił tym samym swoją setną bramkę w tych rozgrywkach. Leo zdobył również swojego najszybszego gola, bowiem otworzył wynik po zaledwie 2 minutach i 8 sekundach.

The Sun skupia się na dwukrotnej siatce założonej przez Messiego Courtois. Napastnik ośmieszył belgijskiego bramkarza. Po meczu legendarny pomocnik Chelsea Frank Lampard powiedział, że to właśnie Messi zrobił różnicę na boisku.

"Magiczny Messi" - The Daily Telegraph również umieszcza w centralnej części okładki Leo Messiego. Dziennik podkreśla, że napastnik Barcelony strzelił swoją setną bramkę w Lidze Mistrzów i wyrzucił Chelsea z rozgrywek.

Daily Express pisze, że Leo Messi okazał się katem Chelsea. Po remisie 1:1 na Stamford Bridge zespół Conte został zmieciony przez geniusz Argentyńczyka, który strzelił dwa gole i wypracował bramkę Ousmane'a Dembélé. Chelsea walczy już jedynie o Puchar Anglii oraz o miejsce w pierwszej czwórce Premier League. Po spotkaniu Marcos Alonso powiedział: "oni mają Messiego! Być może byli lepsi, ale mieliśmy trochę pecha przy pierwszych dwóch trafieniach".

Metro Sport pisze, że Messi zniszczył marzenia Chelsea i potrzebował jedynie 128 sekund do strzelenia pierwszego gola. Po 20 minutach bramkę dołożył sprowadzony za 135 milionów funtów Dembélé, co bardzo utrudniło zadanie gościom. Chelsea mogła otrzymać rzut karny, a Marcos Alonso trafił w słupek z rzutu wolnego. Rekordowa liczba angielskich zespołów (5) dotarła w tym sezonie do 1/8 finału Ligi Mistrzów, ale do ćwierćfinału przedarły się jedynie Manchester City i Liverpool. Rośnie presja na Conte, którego drugi sezon w Chelsea jest rozczarowujący.

Star Sport pisze, że Thibaut Courtois bardzo pomógł Messiemu w wyrzuceniu Chelsea z Ligi Mistrzów. Podopieczni Conte koszmarnie rozpoczęli spotkanie, a strata Fàbregasa doprowadziła do gola Dembélé. W drugiej połowie Messi dobił rywala.

"Messi przyjął prezenty Chelsea" - pisze The Times. Gwiazdor Barcelony dwa razy posłał piłkę między nogami Courtois, a jego drużyna zmiażdżyła Chelsea 3:0.