Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Prawdopodobny powrót Busquetsa na mecze z Sevillą i Romą

 20 marca 2018, 17:30

 Grzegorz Zioło

Źródło: AS

 15 komentarzy

  • Sergio Busquets niemal na pewno będzie w stanie zagrać z AS Romą, a być może wystąpi już w ligowym meczu z Sevillą
  • Wczorajsze badania kontuzjowanej prawej stopy zawodnika napawają optymizmem
  • Powrót Busquetsa do treningów z drużyną planowany jest na przyszły tydzień

14 marca podczas rewanżowego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Chelsea Sergio Busquets złamał kości śródstopia w prawej nodze i był zmuszony przedwcześnie opuścić boisko. Po przeprowadzonych kolejnego dnia badaniach lekarze oszacowali, że pomocnik Barcelony nie będzie mógł grać przez następne trzy tygodnie. Pod znakiem zapytania stanął tym samym występ Busquetsa w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym z AS Romą, które odbędzie się 4 kwietnia.

Z obozu Barcelony nadchodzą jednak dobre informacje w sprawie środkowego pomocnika. Busquets z dużym prawdopodobieństwem będzie gotowy na mecz z Romą, a być może uda mu się nawet wrócić do zdrowia nieco wcześniej i wystąpić w spotkaniu ligowym z Sevillą na Sánchez Pizjuán 31 marca.

W poniedziałek Ernesto Valverde dał zawodnikom dzień wolny, jednak kontuzjowani gracze udali się do centrum treningowego Barcelony i pracowali nad powrotem do pełni formy. Ocena stanu zdrowia Sergio Busquetsa wypadła wyjątkowo pozytywnie, ponieważ krwiak na prawej stopie piłkarza jest już prawie niewidoczny. Jeśli rehabilitacja pójdzie zgodnie z planem, pomocnik Blaugrany wróci do treningów z drużyną w połowie przyszłego tygodnia, a 30 marca otrzyma od lekarzy pozwolenie na grę. Powrót Busquetsa będzie znakomitą wiadomością dla Ernesto Valverde, ponieważ będzie on mógł korzystać z jednego ze swoich kluczowych zawodników podczas najważniejszej części sezonu.

Udostępnij:

Komentarze (15)

Gorące tematy