Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Mundo Deportivo: Barcelona próbowała sprowadzić latem Rabiota

 22 marca 2018, 10:30

 Julia Cicha

Źródło: Mundo Deportivo

 23 komentarze

  • Barcelona od dawna interesuje się Adrienem Rabiotem, którego próbowała sprowadzić latem
  • Kiedy okazało się, że nie uda się zatrzymać Neymara, Katalończycy chcieli włączyć Rabiota do operacji sprzedaży Brazylijczyka
  • Umowa pomocnika wygasa w 2019 roku, ale PSG nie jest skłonny go sprzedawać

FC Barcelona uważnie obserwuje rynek transferowy oraz analizuje, jakich zawodników może potrzebować w kolejnych sezonach. Jednym ze śledzonych przez nią piłkarzy jest Adrien Rabiot. Mundo Deportivo podaje, że Katalończycy pytali o pomocnika już latem, przy okazji kontaktów z PSG w sprawie transferu Neymara.

Barça nie chciała stracić Brazylijczyka, który był niezastąpiony dla nowego projektu sportowego Ernesto Valverde, ale po powrocie z letniego tournée zdała sobie sprawę, że odejście napastnika jest nieuniknione. Ani Barcelonie, ani piłkarzom nie udało się przekonać Neymara. W takiej sytuacji klub postanowił spróbować obrócić sytuację na swoją korzyść i sprowadzić Rabiota w ramach operacji odejścia Neymara.

22-letni Rabiot, mimo młodego wieku, jest już doświadczony, dobrze wyprowadza piłkę, jest wszechstronny – może grać na pozycji piwota lub środkowego pomocnika. Ponadto wyróżnia się siłą fizyczną oraz umiejętnością wejścia w pole karne i wykończenia akcji strzałem stopą lub głową. Obecnie Barcelona ma dobrze obsadzoną pozycję piwota, na której grają Busquets i Rakitić. Trzeba jednak pamiętać, że pierwszy z nich niedługo skończy 30 lat, a drugi przekroczył już tę granicę. Transfer Rabiota zapewniłby utrzymanie poziomu w środku pola.

Propozycja Barçy nie została zaakceptowana przez władze PSG. Paryżanie chcieli zatrzymać Francuza ze względu na jego umiejętności oraz na to, że jest jednym z niewielu wychowanków klubu, który ma w zwyczaju pozyskiwać graczy za ogromne sumy. Barcelona wie, że sprowadzenie go będzie bardzo trudne, ponieważ PSG nie oddaje zbyt wielu piłkarzy. Niemniej jednak kontrakt Francuza wygasa w 2019 roku i do tej pory nie został przedłużony. Pomocnik jest rozczarowany porażkami w Lidze Mistrzów i chciałby spróbować swoich szans poza Francją. Jego agent i matka Veronique domaga się dla syna znacznej podwyżki oraz możliwości gry bliżej pola karnego rywali. Z kolei Barça czeka na rozwój wydarzeń – być może szejk Al-Khelaifi zdecyduje się sprzedać zawodnika lub też Rabiot odejdzie za darmo w przyszłym roku.

Udostępnij:

Komentarze (23)

Gorące tematy