Następny mecz:  Barcelona  -  Boca Juniors     ·  Dziś o 18:15  ·  Finał Puchar Gampera FCBarcelona.com   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Batistuta: Messi może być lepszy od Maradony pod względem techniki, ale nie charyzmy

 23 marca 2018, 11:36

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo

 156 komentarzy

Były napastnik m.in. Fiorentiny, Romy i reprezentacji Argentyny Gabriel Batistuta porównał swoich wielkich rodaków Leo Messiego i Diego Maradonę. Słynny Batigol uważa, że gwiazdor Barçy ma pewne braki w porównaniu do mistrza świata.

– Messi może być technicznie na podobnym, a nawet wyższym poziomie od Maradony, ale pod względem charyzmy nie może go prześcignąć. Moim zdaniem Diego był najlepszy. Reprezentował Argentyną w wielu sprawach, nie tylko w piłce nożnej. Jest pierwszym, który zabrał nas do gwiazd, wygrywając mistrzostwo świata. Miał charyzmę, talent i nadzwyczajną wyobraźnię. Lionel nie ma takiej charyzmy jak Maradona. Diego również mógł prowadzić stadion, wszyscy patrzyli na niego. Grałem z nim i mogę powiedzieć, jak bardzo decydował o obliczu zespołu. Diego potrafił wyjątkowo błyszczeć – powiedział Batistuta w wywiadzie dla Corriere dello Sport.

Batistuta nie zawsze zgadzał się z Maradoną, ale uważa, że mistrz świata z 1986 roku reprezentuje argentyński futbol lepiej niż ktokolwiek inny. – Nawet jeśli nie zgadzam się z wieloma rzeczami, które robi, ponieważ jego styl życia mi nie odpowiada i jestem prawie zawsze w opozycji do niego, mamy dobre relacje i dla mnie jest i wciąż będzie największy.

Fot. Mexicaans fotomagazijn / CC BY-NC 2.0

Udostępnij:

Komentarze (156)

Gorące tematy