Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Kilku zawodników FC Barcelony wraca do klubu z dolegliwościami

 28 marca 2018, 21:28

 Julia Cicha

Źródło: Marca

 26 komentarzy

Po zakończeniu przerwy reprezentacyjnej piłkarze wracają do Barcelony. Na jutro zaplanowano powrót m.in. Rakiticia i Suáreza, którzy później zakończyli swoje mecze. Wielu graczy narzeka na dolegliwości, a klubowi lekarze będą musieli ocenić ich stan zdrowia.

Najbardziej martwi uraz Leo Messiego. Nie wiadomo bowiem, jak poważne są jego dolegliwości. Argentyńczyk nie zagrał w żadnym meczu reprezentacji i, jak sam wyjaśnił lokalnej prasie, w trakcie sezonu odczuwał ból i wolał oszczędzać się z ostrożności. Lekarze ocenią, jak jest w rzeczywistości. W podobnej sytuacji jest ter Stegen, który nie wystąpił w drugim spotkaniu reprezentacji Niemiec z powodu bólu kolana. Tak jak w wypadku Messiego wydaje się, że wszyscy dmuchają raczej na zimne. Najgorzej wygląda sprawa Lucasa Digne'a, który doznał urazu lewego uda i będzie pauzować przez około trzy tygodnie.

Stan zdrowia Andrésa Iniesty i Gerarda Piqué nie jest alarmujący. Obaj są poobijani, Katalończyk rozpoczął przerwę reprezentacyjną z grypą, ale już wczoraj zagrał na wysokim poziomie w meczu przeciwko Argentynie. Momentami dotykał kolana, które boli go od czasu starcia z Gerardem Moreno w derbach z Espanyolem. Iniesta napędził wszystkim stracha podczas treningu, kiedy został uderzony w kostkę, ale jego wczorajszy występ pokazuje, że kapitan Barcelony ma się dobrze. Warto przypomnieć, że przed przerwą reprezentacyjną pomocnik bardzo spieszył się, by wrócić do zdrowia na mecz z Chelsea.

Fot. Agencia de noticias ANDES / CC BY-SA 2.0

Udostępnij:

Komentarze (26)

Gorące tematy