Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Dziś o 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Leo Messi wygłosił przemówienie w szatni reprezentacji Argentyny po porażce z Hiszpanią

29 marca 2018, 17:00

Źródło: Mundo Deportivo/Sport/La Nación

57 komentarzy

• Argentyna bez Messiego w składzie przegrała 1:6 z Hiszpanią
  • Po koniec meczu zawodnik Barçy opuścił trybuny Wanda Metropolitano i udał się do szatni, by wygłosić przemówienie do kolegów z zespołu
  • Kapitan Albicelestes zapewnił, że drużyna podniesie się po tej porażce i będzie jednością

Leo Messi nie zagrał we wtorkowym meczu towarzyskim reprezentacji Argentyny z Hiszpanią z powodu drobnych dolegliwości zdrowotnych, a jego koledzy tym razem nie poradzili sobie bez swojej największej gwiazdy. Albicelestes przegrali aż 1:6, ale nieobecny w tym spotkaniu kapitan nie opuszcza drużyny w trudnym momencie i nie boi się wziąć odpowiedzialności za zespół.

Media wychwyciły, że około 77. minuty meczu Messi opuścił trybuny Wanda Metropolitano. Według argentyńskiego dziennika La Nación zawodnik Barcelony udał się wówczas do szatni, gdzie czekał na kolegów z zespołu podłamanych wysoką porażką. Następnie wygłosił motywującą przemowę, którą zakończył słowami: – podnieście głowy. Wyjdziemy z tego wszyscy razem.

Zdaniem La Nación Jorge Sampaoli nie odebrał przemowy Messiego jako wtrącanie się w jego pracę, ale jako zachowanie, jakiego oczekuje się od kapitana drużyny w takiej chwili. Oprócz wyrazów wsparcia dla kolegów napastnik Barcelony pochwalił ich za fragmenty dobrej gry, jaką zaprezentowali szczególnie w pierwszej połowie meczu.

Jak poinformował argentyński dziennik, reprezentanci Albicelestes byli pod wrażeniem wystąpienia Messiego i przyznali, że po takiej klęsce potrzebowali tego rodzaju wsparcia. Jedność drużyny jest bardzo ważna w obliczu wielkiego wyzwania, jakim będą mistrzostwa świata w Rosji. Dla wielu zawodników, wliczając Messiego, może to być ostatnia szansa na zdobycie najważniejszego trofeum w piłce nożnej.