Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Barça Legends pokonała weteranów Pernambuco [WIDEO]

15 kwietnia 2018, 14:00

Majerr

Źródło: Sport

10 komentarzy

Dzisiaj w nocy na Itaipava Arena Pernambuco w Recife (Brazylia) odbył się mecz pomiędzy legendami FC Barcelony a weteranami Pernambuco. Spotkanie to zostało rozegrane na cześć byłego piłkarza Barçy Rivaldo (1997-2002), który urodził się w mieście Paulista w stanie Pernambuco.

Zespół Barça Legends zwyciężył 1:0 w meczu z weteranami brazylijskiej drużyny. Strzelcem jedynej bramki został Giovanni Silva de Oliveira (1996-1999). Rezultat tego spotkania był jednak sprawą absolutnie drugorzędną, ponieważ całe wydarzenie miało służyć dobrej zabawie i przypomnieniu kibicom najlepszych momentów ich byłych idoli. Na stadionie pojawiło się w sumie 18 tysięcy fanów.

Głównym bohaterem meczu bez wątpienia był Rivaldo, który w tym spotkaniu wystąpił w barwach obu drużyn. W pierwszej połowie Brazylijczyk miał szansę na podwyższenie wyniku po strzale z lewej nogi, zaś w przerwie były gracz Barçy zmienił trykot i dołączył do zespołu Pernambuco.

Po zakończeniu spotkania legendarny napastnik reprezentacji Brazylii napisał na jednym ze swoich kont na portalach społecznościowych: „to była wyjątkowa okazja do tego, aby zagrać w domu. Przyszła cała moja rodzina i jestem szczęśliwy, że mecz odbył się tutaj, w miejscu, gdzie się urodziłem i mam swoją historię. Uczestnictwo w tym spotkaniu było dla mnie nagrodą i wyróżnieniem”.

Pernambuco Legends: Bosco, Russo, Sandro, Adriano, Dutra, Everton, Chiquinho, Carlinhos Bala, Araújo, Dênis Marques, Grafite.
Trener Pernambuco: Nereu Pinheiro.

Barça Legends: Bonano, Belletti, Dehú, Aloisio, Sorín, Edmilson, Mendieta, Abidal, Rivaldo, Giovanni, Saviola.
Trener Barça Legends: Albert Ferrer.