Nowa ankieta: Czy chcesz, aby Andrés Iniesta został w zespole na kolejny sezon?

Majerr

15 kwietnia 2018, 16:00

107 komentarzy

Wtorkowy mecz na Stadio Olimpico był dla kibiców FC Barcelony szczególnie przygnębiający. Oprócz fatalnej postawy drużyny Ernesto Valverde i kompromitującego odpadnięcia z najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek na świecie sympatycy Blaugrany chyba po raz pierwszy mogli zobaczyć tak wielce zasmuconego i rozczarowanego Andrésa Iniestę. Postawa i gesty kapitana Barçy po zejściu z placu gry pozwalały sądzić, że nadeszło już nieuniknione, a mecz w Rzymie był ostatnim spotkaniem Don Andrésa w Lidze Mistrzów w barwach Azulgrany.

Jednym z najgorętszych tematów trwającego sezonu jest przyszłość Andrésa Iniesty. Przypomnijmy, że w październiku zeszłego roku kapitan drużyny Ernesto Valverde podpisał bezterminowy kontrakt z Barceloną. Dzięki niemu to zawodnik może jednostronnie rozwiązać umowę i zakończyć swoją przygodę z zespołem, do którego trafił w wieku 12 lat. Zgodnie z doniesieniami katalońskich gazet 33-latek i zarząd Barçy wspólnie ustalili, że do końca kwietnia klub zostanie poinformowany o decyzji piłkarza związanej z jego planami na przyszłość.

Po wczorajszym zwycięstwie z Valencią kapitan FC Barcelony wyznał: – podjąłem już decyzję odnośnie mojej przyszłości. Kiedy będę musiał ją ujawnić, klub zostanie poinformowany, a wtedy wszyscy się o niej dowiedzą. Mam wsparcie od publiczności i miałem je od zawsze. Nie jest to coś, co może wpłynąć na zmianę mojej decyzji.

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu dwóch tygodni dowiemy się, czy w przyszłym sezonie nadal będziemy mogli cieszyć się grą Andrésa Iniesty, który w 2015 roku przejął opaskę kapitańską po Xavim Hernándezie. W obliczu nieuchronnie zbliżającego się komunikatu ze strony klubu i samego zawodnika chcemy zapytać Was, jakiej decyzji oczekujecie od Don Andrésa. Chcielibyście, aby legenda Barçy została w drużynie na kolejny sezon, odgrywając rolę piłkarza wyjściowego składu bądź rezerwowego, czy też może uważacie, że czas Iniesty w Barcelonie dobiegł już końca i Hiszpan powinien opuścić zespół, w którym oficjalnie zadebiutował w sezonie 2002/03? Gorąco zachęcamy do oddania głosu w ankiecie i udziału w dyskusji w komentarzach!

Fot. Marc Puig i PérezCC BY-NC-ND 2.0

Ankieta

Czy chcesz, aby Andrés Iniesta został w zespole na kolejny sezon?

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Andres potrafi robić różnice, ale wystawiany często w ważnych meczach poza zapewnieniem stabilości i doświadczenia na boisku, nie da nam już takiej jakości jak chociażby Coutinho, który jest jego świetnym następcą. Iniescie należą się pokłony za wszystko czego dokonał, zasługuje na odpoczynek od wielkiej europejskiej piłki. To czy zostanie czy nie zależy od niego, zawsze będzie częścią zespołu, a jeśli teraz postanowi odejść to oby mu się wiodło jak najlepiej.

« Powrót do wszystkich komentarzy