Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Nowa ankieta: Czy chcesz, aby Andrés Iniesta został w zespole na kolejny sezon?

 15 kwietnia 2018, 16:00

 Majerr

 107 komentarzy

Wtorkowy mecz na Stadio Olimpico był dla kibiców FC Barcelony szczególnie przygnębiający. Oprócz fatalnej postawy drużyny Ernesto Valverde i kompromitującego odpadnięcia z najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek na świecie sympatycy Blaugrany chyba po raz pierwszy mogli zobaczyć tak wielce zasmuconego i rozczarowanego Andrésa Iniestę. Postawa i gesty kapitana Barçy po zejściu z placu gry pozwalały sądzić, że nadeszło już nieuniknione, a mecz w Rzymie był ostatnim spotkaniem Don Andrésa w Lidze Mistrzów w barwach Azulgrany.

Jednym z najgorętszych tematów trwającego sezonu jest przyszłość Andrésa Iniesty. Przypomnijmy, że w październiku zeszłego roku kapitan drużyny Ernesto Valverde podpisał bezterminowy kontrakt z Barceloną. Dzięki niemu to zawodnik może jednostronnie rozwiązać umowę i zakończyć swoją przygodę z zespołem, do którego trafił w wieku 12 lat. Zgodnie z doniesieniami katalońskich gazet 33-latek i zarząd Barçy wspólnie ustalili, że do końca kwietnia klub zostanie poinformowany o decyzji piłkarza związanej z jego planami na przyszłość.

Po wczorajszym zwycięstwie z Valencią kapitan FC Barcelony wyznał: – podjąłem już decyzję odnośnie mojej przyszłości. Kiedy będę musiał ją ujawnić, klub zostanie poinformowany, a wtedy wszyscy się o niej dowiedzą. Mam wsparcie od publiczności i miałem je od zawsze. Nie jest to coś, co może wpłynąć na zmianę mojej decyzji.

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu dwóch tygodni dowiemy się, czy w przyszłym sezonie nadal będziemy mogli cieszyć się grą Andrésa Iniesty, który w 2015 roku przejął opaskę kapitańską po Xavim Hernándezie. W obliczu nieuchronnie zbliżającego się komunikatu ze strony klubu i samego zawodnika chcemy zapytać Was, jakiej decyzji oczekujecie od Don Andrésa. Chcielibyście, aby legenda Barçy została w drużynie na kolejny sezon, odgrywając rolę piłkarza wyjściowego składu bądź rezerwowego, czy też może uważacie, że czas Iniesty w Barcelonie dobiegł już końca i Hiszpan powinien opuścić zespół, w którym oficjalnie zadebiutował w sezonie 2002/03? Gorąco zachęcamy do oddania głosu w ankiecie i udziału w dyskusji w komentarzach!

Fot. Marc Puig i PérezCC BY-NC-ND 2.0

Udostępnij:

Sonda: Czy chcesz, aby Andrés Iniesta został w zespole na kolejny sezon?

Komentarze (107)

Gorące tematy