Mundo Deportivo: Andrés Iniesta ogłosi decyzję o odejściu z Barcelony po finale Pucharu Króla

Grzegorz Zioło

16 kwietnia 2018, 09:30

Mundo Deportivo

25 komentarzy
  • Po meczu Barcelony z Valencią Iniesta przynał, że już podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości
  • Słowa kapitana zostały odebrane na Camp Nou jako potwierdzenie odejścia z klubu po zakończeniu sezonu
  • Zdaniem Mundo Deportivo Iniesta ogłosi swoją decyzję prezydentowi klubu i trenerowi po finale Pucharu Króla

Po zakończeniu spotkania Barcelony z Valencią Andrés Iniesta ponownie zasugerował, że po zakończeniu sezonu opuści Camp Nou. Kapitan Blaugrany wciąż nie potwierdził tych informacji, jednak przyznał, że już wie, jaką decyzję podejmie w sprawie swojej przyszłości. Choć kibice zgromadzeni na trybunach stadionu Barçy na każdym meczu śpiewają "Iniesta kochamy cię, Iniesta zostań", zawodnik wyjaśnił, że wsparcie od publiczności nie spowoduje zmiany jego postanowienia.

Wywiad Iniesty po meczu z Valencią to kolejny sygnał dla Barcelony, że kapitan zespołu zamierza odejść. Według Mundo Deportivo osoby związane z klubem odebrały słowa pomocnika jako pożegnanie. Zarówno zarząd, jak i sztab szkoleniowy chcieliby, żeby Iniesta został na Camp Nou, o czym świadczy podpisanie dożywotniego kontraktu z piłkarzem w październiku ubiegłego roku, jednak klubowi działacze są pogodzeni z decyzją zawodnika. Iniesta otrzymał ofertę nie do odrzucenia z ligi chińskiej, a ponadto nie chce kontynuować gry w Barcelonie za zasługi. Kapitan zespołu czuje bowiem, że znajduje się u schyłku swojej optymalnej dyspozycji i nie będzie już w stanie dawać drużynie tego, czego ta potrzebuje w walce o najwyższe cele.

Jak twierdzi Mundo Deportivo, kibicom pozostaje już jedynie czekać na ogłoszenie odejścia z Barçy przez samego Iniestę. Kapitan Blaugrany stwierdził, że najpierw przekaże swoją decyzję władzom klubu, następnie trenerowi, a na końcu fanom. Na Camp Nou oczekuje się, że mistrz świata z 2010 roku zrobi to po finale Pucharu Króla, który odbędzie się w najbliższą sobotę na Wanda Metropolitano.

Barcelona odpadła już z Ligi Mistrzów, a w lidze utrzymuje nad rywalami bezpieczną przewagę, dlatego zakończenie rywalizacji w Pucharze Króla ma być zdaniem Iniesty odpowiednim momentem na ogłoszenie decyzji o transferze. Już wcześniej ustalono, że zawodnik ma czas na zastanowienie się do 30 kwietnia. W klubie panuje przekonanie, że po meczu finałowym z Sevillą Iniesta przekaże swoją decyzję prezydentowi i trenerowi.

Fot. Marc Puig i Pérez / CC BY-NC-ND 2.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Smutne jest, że tacy zawodnicy jak Xavi czy Iniesta nie potrafią zakończyć kariery w Barcelonie tylko dogorywają w jakiś egzotycznych ligach.

@misieq91: Ale przecież oni kończą karierę (poważną) w Barcelonie. Nie odbierajmy ich przejścia do "egzotycznych lig" jako kontynuacja. Poziom prezentowany w Chinach czy u "Ropiarzy" jest żenujący w porównaniu do Hiszpanii.

@Dejwol: Rozumiem, ze na bieżąco śledzisz rozgrywki ligi chińskiej? :P

@Tove: Ba! A tak serio, to patrzę czasami na powtórki. Oczywiście nie jest to miarodajne, aczkolwiek chyba nikt nie wątpi w to, że grajkom z kraju wushu jest daleko do tych z kraju chorizo.

@Dejwol: Piłka dzieli się na amatorską i profesjonalną, a nie na poważną i groteskową. Jeżeli ktoś nie powiesi butów na kołku, to karierę kontynuuje tak czy inaczej. Doskonale rozumiem, że w takim ruchu chodzi tylko o kasę, a aspekty sportowe umierają. Pewien niesmak jednak pozostaje.

@misieq91: Owszem, choć może napisałem to, jako jakąś formę samopocieszenia. Zapewne każdy chciałby żeby Iniesta, Xavi i kilku innych zaprzestało gry wraz z odejściem z Barcelony, aczkolwiek odrzucając na bok trochę egoistyczne podejście, to niech im się wiedzie, niech dalej grają (w końcu to kochają) w zdrowiu i z pragnieniem rywalizacji.

« Powrót do wszystkich komentarzy