Mundo Deportivo: Andrés Iniesta ogłosi decyzję o odejściu z Barcelony po finale Pucharu Króla

Grzegorz Zioło

16 kwietnia 2018, 09:30

Mundo Deportivo

25 komentarzy
  • Po meczu Barcelony z Valencią Iniesta przynał, że już podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości
  • Słowa kapitana zostały odebrane na Camp Nou jako potwierdzenie odejścia z klubu po zakończeniu sezonu
  • Zdaniem Mundo Deportivo Iniesta ogłosi swoją decyzję prezydentowi klubu i trenerowi po finale Pucharu Króla

Po zakończeniu spotkania Barcelony z Valencią Andrés Iniesta ponownie zasugerował, że po zakończeniu sezonu opuści Camp Nou. Kapitan Blaugrany wciąż nie potwierdził tych informacji, jednak przyznał, że już wie, jaką decyzję podejmie w sprawie swojej przyszłości. Choć kibice zgromadzeni na trybunach stadionu Barçy na każdym meczu śpiewają "Iniesta kochamy cię, Iniesta zostań", zawodnik wyjaśnił, że wsparcie od publiczności nie spowoduje zmiany jego postanowienia.

Wywiad Iniesty po meczu z Valencią to kolejny sygnał dla Barcelony, że kapitan zespołu zamierza odejść. Według Mundo Deportivo osoby związane z klubem odebrały słowa pomocnika jako pożegnanie. Zarówno zarząd, jak i sztab szkoleniowy chcieliby, żeby Iniesta został na Camp Nou, o czym świadczy podpisanie dożywotniego kontraktu z piłkarzem w październiku ubiegłego roku, jednak klubowi działacze są pogodzeni z decyzją zawodnika. Iniesta otrzymał ofertę nie do odrzucenia z ligi chińskiej, a ponadto nie chce kontynuować gry w Barcelonie za zasługi. Kapitan zespołu czuje bowiem, że znajduje się u schyłku swojej optymalnej dyspozycji i nie będzie już w stanie dawać drużynie tego, czego ta potrzebuje w walce o najwyższe cele.

Jak twierdzi Mundo Deportivo, kibicom pozostaje już jedynie czekać na ogłoszenie odejścia z Barçy przez samego Iniestę. Kapitan Blaugrany stwierdził, że najpierw przekaże swoją decyzję władzom klubu, następnie trenerowi, a na końcu fanom. Na Camp Nou oczekuje się, że mistrz świata z 2010 roku zrobi to po finale Pucharu Króla, który odbędzie się w najbliższą sobotę na Wanda Metropolitano.

Barcelona odpadła już z Ligi Mistrzów, a w lidze utrzymuje nad rywalami bezpieczną przewagę, dlatego zakończenie rywalizacji w Pucharze Króla ma być zdaniem Iniesty odpowiednim momentem na ogłoszenie decyzji o transferze. Już wcześniej ustalono, że zawodnik ma czas na zastanowienie się do 30 kwietnia. W klubie panuje przekonanie, że po meczu finałowym z Sevillą Iniesta przekaże swoją decyzję prezydentowi i trenerowi.

Fot. Marc Puig i Pérez / CC BY-NC-ND 2.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nawiązując do ankiety która jest źle sformowana to uważam : Nie, czas kapitana Barçy dobiegł już końca - ale nie w sensie niech spada, tylko dla jego dobra, nie kieruję się tu moim widzi misie bo wtedy chciałbym by grał u nas do końca i zakończył tu karierę. Niech odejdzie do Chin bo to prawdopodobny kierunek, rozwinie kontakty w sprawie dystrybucji swojego wina, które jest jego pasją, zarobi ekstra kasę w krótkim czasie, następnie niech odpocznie i wróci do klubu by pełnić jakąś ważną rolę. Niech odejdzie teraz gdy jeszcze jest na topie i jest nam potrzebny bo zasługuje na odejście w pełni glorii i chwały godne Don Andresa i cholernie mi przykro, że nie miałem okazji zobaczyć jego gry na żywo ! Forca i Dziękujemy Andres !!!

« Powrót do wszystkich komentarzy