Sport: Barcelona nawiązała kontakt z agentami Clémenta Lengleta z Sevilli

Grzegorz Zioło

16 kwietnia 2018, 13:00

Sport

23 komentarze
  • FC Barcelona jest zainteresowana sprowadzeniem Clémenta Lengleta w letnim okienku transferowym
  • Francuz ma 23 lata i jest podstawowym obrońcą Sevilli w tym sezonie
  • Blaugrana chce sfinalizować transfer stopera, zanim podpisze on nowy kontrakt z klubem z Andaluzji

Jak informuje Sport, młody środkowy obrońca Sevilli Clément Lenglet (17 czerwca skończy 23 lata) znalazł się na celowniku FC Barcelony. Francuz ma być jednym ze wzmocnień kadry Dumy Katalonii na sezon 2018/19.

Lenglet trafił do Sevilli w styczniu 2017 roku z AS Nancy za 4,5 miliona euro. Był to jeden z ostatnich transferów Monchiego w klubie z Andaluzji przed przejściem do AS Romy. Postawa młodego stopera okazała się pozytywnym zaskoczeniem i już jakiś czas temu mówiło się o zainteresowaniu zawodnikiem ze strony Realu Madryt i kilku klubów angielskich. Francuz to podstawowy obrońca Sevilli w tym sezonie. Jest jednym z zawodników, którzy mają najwięcej rozegranych minut w LaLidze.

Sevilla zdaje sobie sprawę, że zawodnik aspirujący do miana rewelacji sezonu będzie wbudzał zainteresowanie na rynku transferowym, dlatego klub podjął kroki w kierunku zmiany warunków kontraktu i podniesienia klauzuli odstępnego Lengleta. Źródła nie są jednak zgodne co do tego, czy ma ona wynosić 30 czy 45 milionów euro. 

Lenglet gra w młodzieżowych reprezentacjach Francji od szczebla U16, jednak nie otrzymał jeszcze powołania do dorosłej kadry. Jego aklimatyzacja i rozwój w Hiszpanii przypominają historię Samuela Umtitiego po transferze do Barcelony. Klub z Camp Nou kontaktował się już z przedstawicielami Lengleta i chciałby uzgodnić warunki transferu do końca sezonu, zanim zawodnik Sevilli podpisze nowy kontrakt ze swoim obecnym zespołem.

Zainteresowanie Lengletem nie ma związku z sytuacją Samuela Umtitiego, ponieważ Barcelona oczekuje, że francuski stoper prędzej czy później zaakceptuje warunki nowego kontraktu oferowane przez klub. Trener Ernesto Valverde chce odpowiednio wzmocnić zespół przed kolejnym sezonem i istnieją przesłanki wskazujące na to, że transfer Lengleta może dojść do skutku. Thomas Vermaelen kończy w tym roku 33 lata, a Yerry Mina wciąż nie przekonuje do siebie sztabu szkoleniowego Barçy. Lenglet jest z kolei młodym zawodnikiem, który już udowodnił, że dobrze radzi sobie na poziomie LaLigi, pasuje swoim profilem do Barcelony i można go pozyskać za relatywnie niską kwotę, przynajmniej do momentu podpisania przez niego nowej umowy z Sevillą. 

Fot. Дмитрий Садовников / CC BY-SA 3.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Obojętnie czy Umtiti zostanie czy nie jeśli Lenglet ma tak niską klauzulę to trzeba to wykorzystać i chłopaka ściągnąć na Camp Nou. Mine wypożyczyć.

« Powrót do wszystkich komentarzy