Mundo Deportivo: Liga Mistrzów priorytetem Barcelony w przyszłym sezonie

Dariusz Maruszczak

16 kwietnia 2018, 14:45

42 komentarze

Jak donosi Mundo Deportivo, po przeanalizowaniu klęski w rywalizacji z Romą władze FC Barcelony ustaliły, że priorytetem klubu w następnym sezonie będzie odniesienie sukcesu w Lidze Mistrzów.

Trzy kolejne odpadnięcia z Ligi Mistrzów na etapie ćwierćfinału zmieniły priorytety Barcelony przed nowym sezonem. Po zdobyciu trypletów 2009 i 2015 roku Barça za każdym razem myśli o zwyciężeniu we wszystkich rozgrywkach. To gigantyczne wyzwanie, które wymaga nadzwyczajnego wysiłku. W obecnym sezonie Katalończycy znów celowali w tryplet, zwłaszcza gdy okazało się, że przewaga w LaLidze jest bardzo duża, a awans do finału Pucharu Króla zapewniony. Ostatecznie jednak Barcelona nie zdoła powtórzyć osiągnięć z 2009 i 2015 roku. Odpadnięcie w rywalizacji z Romą pozostawiło po sobie poczucie wielkiej frustracji, podobnie jak klęski z Atlético i Juventusem w poprzednich latach.

Dlatego też zdaniem Mundo Deportivo, po przeanalizowaniu przyczyn porażki z Romą, władze FC Barcelony doszły do wniosku, że w najbliższej przyszłości klub wciąż ma dążyć do wygrywania na wszystkich frontach, ale priorytetem ma być Liga Mistrzów. Te rozgrywki są niezwykle intensywne, a jedna wpadka może decydować o odpadnięciu z rywalizacji. Z drugiej strony można je wygrać dzięki zaledwie siedmiu spotkaniom w fazie pucharowej (plus mniej wymagająca faza grupowa), gdzie rywalizacja najczęściej toczy się na najwyższym poziomie.

Według Mundo Deportivo władze FC Barcelony cenią sobie wyniki drużyny w Pucharze Króla i LaLidze. Uważają jednak, że zespół powinien być w najwyższej formie fizycznej właśnie w takich meczach jak ten z Romą na Stadio Olimpico. W związku z tym konieczne będzie dozowanie wysiłku najważniejszych piłkarzy w trakcie sezonu, tak jak robi to Real Madryt. Trudniej będzie wówczas dotrzeć do finału Pucharu Króla i mieć taką przewagę w LaLidze, ale priorytet ma zostać przesunięty na Ligę Mistrzów, w której Barcelona nie może odpadać na etapie ćwierćfinału.

Fot. Press Cambrabcn / CC BY-SA 2.0

Powiązane artykuły

Klub Liga Mistrzów

Komentarze (42)

3

Większych bzdur dawno nie było ze strony MD. Nie da się przygotowywać stricte pod samą LM. Forma zależy od okresu ciężkich treningów. Jeśli odpuści się LL i PK to może być tak że i tak obudzisz się z ręką w nocniku w LM, bo nie wyjdzie ci jeden mecz i papa cały sezon stracony. Trzeba walczyć i grać zawsze o zwycięstwo, taki jest sport.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

1

@Pawlak1992: Da się. Popatrz na Real, zarówno w poprzednim jak i obecnym sezonie zaliczyli fatalną jesień, z tą różnicą, że ubiegłą wygrywali na styku. Wszystko po to, żeby kondycyjnie przygotować piłkarzy na wiosnę, kiedy to faza pucharowa wchodzi na ostro w połączeniu z meczami ligowymi. Najważniejsi w tej koncepji są zmiennicy, bo jeśli oni nie staną na wysokości zadania, to można zaliczyć porządną wtopę w lidze tak jak to zrobił Real.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.

0

@Pawlak1992: Nie zamierzam patrzec na Real, bo dla Barcelony to żaden obecnie rywal. Od 10 lat w Hiszpanii rządzi i dzieli Barcelona. LaLiga to najlepsze rozgrywki ligowe świata i trzeba trzymać poziom cały rok. Mistrzem nie zostaje się przez przypadek, tak jak czasami było w LM (--> Porto, Chelsea).

Wszyscy spuszczają się obecnie nad Realem, jak to fenomenalnie zaplanował okres formy, a żeby się niedługo nie okazało się że nie wygrają NICZEGO. ;) Czego im z całego serca życzę.

Odpowiadasz użytkownikowi Pawlak1992.

Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz do moderacji?

Dziękujemy za pomoc. Zgłoszenie zostanie podpisane Twoją nazwą użytkownika.