Mundo Deportivo: Liga Mistrzów priorytetem Barcelony w przyszłym sezonie

Dariusz Maruszczak

16 kwietnia 2018, 14:45

Mundo Deportivo

42 komentarze

Jak donosi Mundo Deportivo, po przeanalizowaniu klęski w rywalizacji z Romą władze FC Barcelony ustaliły, że priorytetem klubu w następnym sezonie będzie odniesienie sukcesu w Lidze Mistrzów.

Trzy kolejne odpadnięcia z Ligi Mistrzów na etapie ćwierćfinału zmieniły priorytety Barcelony przed nowym sezonem. Po zdobyciu trypletów 2009 i 2015 roku Barça za każdym razem myśli o zwyciężeniu we wszystkich rozgrywkach. To gigantyczne wyzwanie, które wymaga nadzwyczajnego wysiłku. W obecnym sezonie Katalończycy znów celowali w tryplet, zwłaszcza gdy okazało się, że przewaga w LaLidze jest bardzo duża, a awans do finału Pucharu Króla zapewniony. Ostatecznie jednak Barcelona nie zdoła powtórzyć osiągnięć z 2009 i 2015 roku. Odpadnięcie w rywalizacji z Romą pozostawiło po sobie poczucie wielkiej frustracji, podobnie jak klęski z Atlético i Juventusem w poprzednich latach.

Dlatego też zdaniem Mundo Deportivo, po przeanalizowaniu przyczyn porażki z Romą, władze FC Barcelony doszły do wniosku, że w najbliższej przyszłości klub wciąż ma dążyć do wygrywania na wszystkich frontach, ale priorytetem ma być Liga Mistrzów. Te rozgrywki są niezwykle intensywne, a jedna wpadka może decydować o odpadnięciu z rywalizacji. Z drugiej strony można je wygrać dzięki zaledwie siedmiu spotkaniom w fazie pucharowej (plus mniej wymagająca faza grupowa), gdzie rywalizacja najczęściej toczy się na najwyższym poziomie.

Według Mundo Deportivo władze FC Barcelony cenią sobie wyniki drużyny w Pucharze Króla i LaLidze. Uważają jednak, że zespół powinien być w najwyższej formie fizycznej właśnie w takich meczach jak ten z Romą na Stadio Olimpico. W związku z tym konieczne będzie dozowanie wysiłku najważniejszych piłkarzy w trakcie sezonu, tak jak robi to Real Madryt. Trudniej będzie wówczas dotrzeć do finału Pucharu Króla i mieć taką przewagę w LaLidze, ale priorytet ma zostać przesunięty na Ligę Mistrzów, w której Barcelona nie może odpadać na etapie ćwierćfinału.

Fot. Press Cambrabcn / CC BY-SA 2.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawe jakie zaklęcia rzuci pan prezydent.
Żeby się udało, żeby się udało..
Ja tam widzę że mamy tylko jednego kreatywnego pomocnika na kolejny sezon.
Czyli jakby ten sam problem co przez ostatnie 3 lata.

@RosjaninBut: Dokładnie a co to będzie jakby Busi złapał kontuzję . Taki gość jak Thiago/Verratti jest nam niezbędny....

@PatrykBarca: Zdecydowanie, jeden i drugi mają mniej niż 170cm wzrostu i siłę piątoklasisty. Na śpd musi grać ktoś nie do przejścia, z dobrymi warunkami fizycznymi a nie "knypek" który czasami potrafi odbierać piłkę

@michal1899: a gdzie tu jest napisane że chodzi aby któryś z nich grał na SPD ? Chodzi o to że teraz jest zero kreatywności w środku pola a jak odejdą w/w Busi i Iniesta to dopiero będzie kaszana. Messi cofa się do rozegrania bo nikt tego ciężaru nie dźwignie. Jedynym kreatorem zostanie Cou a sam to nic nie zdziała.

@PatrykBarca: A po co nam ten czub Veratti?

« Powrót do wszystkich komentarzy