Mundo Deportivo: Liga Mistrzów priorytetem Barcelony w przyszłym sezonie

Dariusz Maruszczak

16 kwietnia 2018, 14:45

Mundo Deportivo

42 komentarze

Jak donosi Mundo Deportivo, po przeanalizowaniu klęski w rywalizacji z Romą władze FC Barcelony ustaliły, że priorytetem klubu w następnym sezonie będzie odniesienie sukcesu w Lidze Mistrzów.

Trzy kolejne odpadnięcia z Ligi Mistrzów na etapie ćwierćfinału zmieniły priorytety Barcelony przed nowym sezonem. Po zdobyciu trypletów 2009 i 2015 roku Barça za każdym razem myśli o zwyciężeniu we wszystkich rozgrywkach. To gigantyczne wyzwanie, które wymaga nadzwyczajnego wysiłku. W obecnym sezonie Katalończycy znów celowali w tryplet, zwłaszcza gdy okazało się, że przewaga w LaLidze jest bardzo duża, a awans do finału Pucharu Króla zapewniony. Ostatecznie jednak Barcelona nie zdoła powtórzyć osiągnięć z 2009 i 2015 roku. Odpadnięcie w rywalizacji z Romą pozostawiło po sobie poczucie wielkiej frustracji, podobnie jak klęski z Atlético i Juventusem w poprzednich latach.

Dlatego też zdaniem Mundo Deportivo, po przeanalizowaniu przyczyn porażki z Romą, władze FC Barcelony doszły do wniosku, że w najbliższej przyszłości klub wciąż ma dążyć do wygrywania na wszystkich frontach, ale priorytetem ma być Liga Mistrzów. Te rozgrywki są niezwykle intensywne, a jedna wpadka może decydować o odpadnięciu z rywalizacji. Z drugiej strony można je wygrać dzięki zaledwie siedmiu spotkaniom w fazie pucharowej (plus mniej wymagająca faza grupowa), gdzie rywalizacja najczęściej toczy się na najwyższym poziomie.

Według Mundo Deportivo władze FC Barcelony cenią sobie wyniki drużyny w Pucharze Króla i LaLidze. Uważają jednak, że zespół powinien być w najwyższej formie fizycznej właśnie w takich meczach jak ten z Romą na Stadio Olimpico. W związku z tym konieczne będzie dozowanie wysiłku najważniejszych piłkarzy w trakcie sezonu, tak jak robi to Real Madryt. Trudniej będzie wówczas dotrzeć do finału Pucharu Króla i mieć taką przewagę w LaLidze, ale priorytet ma zostać przesunięty na Ligę Mistrzów, w której Barcelona nie może odpadać na etapie ćwierćfinału.

Fot. Press Cambrabcn / CC BY-SA 2.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pierdoły, tu niektórzy takie opowiadają, że głowa boli. Nie zawiniła ani taktyka, ani brak rotacji w pierwszej części sezonu, bo one były. Zawinił ich brak przez ostatni miesiąc, a przynajmniej w pucharze króla mieli grać rezerwą. Wisienką na torcie znowu była przerwa reprezentacyjna, po której jesteśmy znowu fizycznym zerem. Taktyka była dobra, sprawdzała się 3/4 sezonu, brak porażki w lidze i w LM, do meczu z Romą. To nie pierwszy raz kiedy, ktoś nas przyciska i widzą jak z tego wyjść. Tak więc, główną przyczyną był brak rotacji, brak reakcji w meczu, brak zaangażowania i brak jaj w składzie - co roku pozbywamy się charyzmatycznych graczy, a w ich miejsce grają chłopcy.

@Afamir: Średnio się zgodzę bo wirus fifa dopada wszystkie czołowe drużyny a jakimś cudem tylko Barca przeszła obok meczu. Zaraz ktoś mi powie, że odpadł MC, ale uprzedzę fakty. Liverpool gra kosmiczny futbol i byli po prostu dużo lepsi. Poza tym niestety, ale Valverde nie ma kim grać. Gomes, Denis, Dembele pokazali ostatnio na jakim są poziomie. Dramat. Valverde nie ma kim grać.

« Powrót do wszystkich komentarzy