Kolejne spotkanie FC Barcelony z Samuelem Umtitim w sprawie nowego kontraktu

Dariusz Maruszczak

16 kwietnia 2018, 13:45

Mundo Deportivo

17 komentarzy
  • Przedłużenie kontraktu z Samuelem Umtitim jest wyraźnym priorytetem FC Barcelony
  • Jak donosi Mundo Deportivo, niedawno doszło do kolejnego spotkania między agentem Francuza i negocjatorami z ramienia klubu
  • Zdaniem katalońskiego dziennika rozmowy wniosły nieco optymizmu do sprawy, choć rozbieżności wciąż są spore

Według Mundo Deportivo po ostatnich rozmowach pojawił się nieco większy optymizm, ponieważ poczyniono pewne postępy na drodze do osiągnięcia porozumienia. Władze FC Barcelony wiedzą jednak, że Umtiti chce podpisać kontrakt na lepszych warunkach, więc wciąż istnieje pewien dystans pomiędzy stronami. W katalońskim klubie nikt nie wątpi w jakość Francuza i konieczność zaproponowania mu wyższych zarobków. Jednakże Barcelona nie chce nadmiernie się spieszyć, aby nie przepłacić. Zwłaszcza po przedłużeniu kontraktów Sergio Busquetsa, Marca-André ter Stegena, Gerarda Piqué, Sergiego Roberto i Leo Messiego, które pochłaniają sporą część budżetu.

Oprócz podpisania nowych umów z kluczowymi piłkarzami Barcelona miała w tym sezonie spore wydatki związane z kupnem Paulinho, Ousmane’a Dembélé, Nélsona Semedo, Philippe Coutinho i Yerry’ego Miny. Planowane są transfery Antoine’a Griezmanna i Arthura, a niewykluczone, że do klubu mogą trafić także inni zawodnicy. Barcelona musi więc pilnować finansów i chce odłożyć płatności związane z przedłużeniem kontraktu Umtitiego do następnego roku obrachunkowego (2018/2019).

Umtiti chce otrzymać lepszą propozycję niż to, co oferuje mu obecnie Barcelona. Wie, że ma dobrą pozycję na rynku ze względu na umiejętności, wiek i niską klauzulę odejścia. Francuz uważa, że Barça powinna zrealizować obietnicę podniesienia jego wynagrodzenia. Stoper udowodnił już bowiem swoją wartość. Umtiti sądzi, że nadszedł odpowiedni moment na podwyżkę, ponieważ warunki pierwszej umowy z 2016 roku nie odpowiadają jego realnej pozycji w zespole. Osoby, które znają 24-latka, twierdzą, że jest szlachetny, ale też uparty, i jeśli ma swoje zdanie na jakiś temat, będzie się go trzymał. Dojście do porozumienia nie będzie łatwym procesem.

Umtiti nie zamierza jednak opuszczać Barcelony. Jest mu dobrze w katalońskim klubie i w drużynie. Francuz chce jednak zostać doceniony, a jeśli tak się nie stanie, jego nastrój może znacznie się pogorszyć i kto wie, co wówczas nastąpi. W spotkaniu z Valencią Umtiti na przykład nie był zbyt komunikatywny. Barça ma jednak nadzieję na dojście do porozumienia i kontynuowanie współpracy z Francuzem.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Troche ta saga przedłużenia kontraktu mnie już denerwuje niech się zdecyduje czy kocha ten klub czy kase. Taki Varane gra w realu już tyle lat i jest to sam top jeśli chodzi o obrońców na świecie a zarabia 4 a Umtiti chce 9 tyle co Iniesta coś tu jest nie tak jak mu mało to niech idzie do PSG lub Manchesteru.

« Powrót do wszystkich komentarzy