Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Oceny za zwycięstwo z Valencią

16 kwietnia 2018, 22:18

Ero

34 komentarze

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ero, Gaspar

90'

Ocena redakcji

6,0

Ocena czytelników

7,0

Cztery skuteczne interwencje i poważny błąd w 24. minucie. Na całe szczęście, Niemiec zrehabilitował się świetną, choć także trochę szczęśliwą paradą. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że nie było to pierwsze tego typu fatalne zagranie naszego golkipera w ostatnim czasie - wierzymy, że to tylko chwilowy spadek koncentracji. Na plus kapitalne wznowienie gry w doliczonym czasie gry, po którym Leo Messi "wypuścił" Denisa Suareza "sam na sam". Szkoda pechowej interwencji przy rzucie karnym - Marc po raz kolejny dobrze wyczuł intencje strzelca.

Faule: 0

90'

4,5

6,0

Większość groźnych sytuacji Valencii miała swoje źródło na naszej prawej flance. Już w 4. minucie swoją stratą doprowadził do groźnego uderzenia na bramkę Ter Stegena. W 20' został łatwo ograny przez rywala, ponzdto dopuścił do kilku groźnych dośrodkowań (34', 37', 59'). W ofensywie oprócz niezłego wejścia w 26', nie pokazał zbyt wiele. Na plus niezłe statystyki - wysoka celność podań i przyzwoity stosunek strat do odbiorów (10 do 6).

Faule: 0

90'

4,0

6,0

Nierówne spotkanie. Miał pozytywne momenty (interwencje w 4' i szczególnie w 50'), ale jednak więcej było tych negatywnych. W 7. minucie został bardzo łatwo ograny za co dostał słuszną żółtą kartkę. Miał dużo szczęścia, że minutę później nie zakończył swojego udziału w tym spotkaniu - przegrał po raz drugi pojedynek z Miną i gdyby tylko Hiszpan się przewrócił, Gerard mógłby osłabić zespół już na samym początku. W 20' zaliczył niezbyt udane wybicie, w 43' fatalne - omal nie zaliczył asysty przy bramce dla rywali. Mecz do zapomnienia, forma do poprawy.

Samuel Umtiti

90'

6,0

6,0

Dużo lepsze spotkanie niż przeciwko Romie. Francuz znajdował się "w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie" czym zapobiegł groźnym szansom dla gości. Bardzo dobre interwencje w 16', 34', 59' i 76' + bramka na 2:0 to jego dorobek przeciwko Valencii. Samuel popełnił jeden błąd, ale za to poważny - w 49. minucie poślizgnął się i stracił piłkę, co doprowadziło do sytuacji bramkowej dla rywala i gdyby nie Pique, to mielibyśmy remis. Za tę sytuację musimy obniżyć ocenę.

Faule: 1

90'

7,0

6,5

Najlepszy z defensorów. Kilka razy w świetnym stylu zapobiegł groźnym akcjom gości (choćby w 10' i 28'), a zdarzyło mu się także zaliczyć odbiór tuż przed polem karnym gości (56'). W ofensywie aktywny, choć ze zmiennym szczęściem. Brawa za podania do Iniesty i Coutinho, odpowiednio w 6' i w 63', natomiast bura za zmarnowanie bramkowej sytuacji w 14' i składnej akcji w 54'.

Faule: 1

90'

6,0

6,0

Wciąż nie w pełni sił, ale nie przeszkodziło mu to zostać jedynym zawodnikiem naszej ekipy, który zanotował więcej odbiorów aniżeli strat. Wielkich graczy cechuje to, że nawet grając "na zwolnionych obrotach" potrafią zanotować genialne zagranie. Tak też było z Sergio, który w 65. minucie popisał się precyzyjną, miekką wrzutką do Leo, a w 74. minucie świetnie przepuścił piłkę, nadając tempo całej akcji.

Paulinho

90'

5,0

6,0

"Efekt Paulinho" chyba definitywnie przestał działać. Jego wkład w ofensywę od dłuższego czasu jest niemal zerowy i nie inaczej było w spotkaniu z Valencią. Akcja w 26. minucie to jedyny moment, kiedy Brazylijczyk uczestniczył w składnej akcji Barcy - poza tym ograniczał się do odgrywania do najbliższego i prób dynamicznych wejść w pole karne, które okazywały się bezskuteczne. W defensywie niczym się nie wyróżnił - tylko dwa odbiory. Czy Paulinho powróci do wysokiej dyspozycji jeszcze w tym sezonie?

Andrés Iniesta

84'

7,0

7,0

Dawno nie oglądaliśmy tak widowiskowego Andresa. Piękne zagranie w 65' (po chwili był bliski sfinalizowania całej akcji golem), ekwilibrystyczny strzał w 70' po dwójkowej akcji z Leo. Chapeau bas. Wciąż ma to coś i potrafi kapitalnie uruchomicćpartnera (26', 35', 54'). Na początku spotkania mógł zaliczyć asystę, lecz Luis Suarez skiksował po jego dograniu. Sześć udanych dryblingów także robi wrażenie. Dobry mecz.

Philippe Coutinho

79'

7,5

8,0

Nie był to najlepszy występ Brazylijczyka w barwach Barcy, ale tym razem okazał się on kluczowy dla losów tego pojedynku. Dwie świetne asysty, dużo walki oraz pracy w defensywie (4 odbiory). Ewidentnie prawe skrzydło nie jest pozycją, na której może pokazać pełnię swoich możliwości, ale mimo to daje radę i chwała mu za to. Zawodnik Meczu.

Faule: 1

90'

6,0

6,0

Rozpoczął kiksem (6'), następnie wszedł na solidny poziom i świetnie wypuścił Albę w 14' oraz perfekcyjnie wykończył podanie od Coutinho minutę później. W dalszej części meczu jednak częściej do głosu dochodził "stary" El Pistolero, którego piłka nie słucha aż tak bardzo (popsute akcje w 56', 58', 59')... Paradoksalnie, Urus zanotował aż pięć kluczowych podań, co podbija mu ocenę. Czy jest gracz trudniejszy do oceniania niż będący w wybitnie sinusoidalnej dyspozycji (i to nawet na przestrzeni jednego spotkania(!)) Luis Suarez?

Faule: 1

90'

6,5

6,0

Grał na stosunkowo niskiej intensywności, ale nie przeszkodziło mu to stworzyć bramkowe sytuacje partnerom (51', 70', 90+2'). Sam także był bliski strzelenia gola - w 65. minucie po jego efektownych nożycach oraz w 78. po indywidualnej akcji i kąśliwym strzale piłka minimalnie mijała bramkę Valencii. Nieźle, ale bez błysku.

Rezerwowi:

11'

3,0

5,0

Bezmyślny faul w zupełnie niegroźnej sytuacji i gol dla Valencii - oto dorobek Francuza w tym spotkaniu. Zafundował drużynie i widzom niepotrzebne emocje. Słaba zmiana.

Denis Suárez

6'

3,0

5,0

Grał krócej niż Dembele, a zaliczył dwa razy więcej strat niż on. Ponadto, koncertowo zmarnował sytuację wykreowaną przez Leo - powinien "zamknąć" ten mecz. Szkoda, bo takimi występami nie przybliża swojej osoby do wyjściowego składu.