Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Ernesto Valverde: Uważam, że to był moment na podjęcie ryzyka z rotacjami

 17 kwietnia 2018, 23:45

 Łukasz Lewtak

Źródło: Marca/AS

 51 komentarzy

Na konferencji prasowej po meczu z Celtą Vigo na Estadio Balaídos w 33. kolejce LaLigi trener Barcelony Ernesto Valverde ocenił postawę swoich zawodników, którzy wywalczyli remis 2:2 i przedłużyli passę kolejnych nieprzegranych spotkań w Primera División do 40 pojedynków.

Wynik: "Nie uważamy, że jest to dobry wynik, ponieważ zawsze myślimy o zwycięstwie, ale musimy pogodzić się z tym, co jest. To był otwarty mecz, szczególnie w pierwszej połowie. Stwarzaliśmy sobie okazje, ale rywale wykorzystali nasze straty. Kiedy graliśmy najlepiej, Sergi Roberto otrzymał czerwoną ksrtkę i musieliśmy zmienić nasze plany. Nie byliśmy w stanie przycisnąć rywali, przez co oni doprowadzili do remisu. Zdobyliśmy punkt i brakuje nam dwóch zwycięstw do sięgnięcia po tytuł".

Rotacje: "Kiedy przyjechaliśmy tu w Pucharze Króla, również zrobiliśmy wiele zmian. Teraz wzięliśmy pod uwagę ostatnie mecze i finał Pucharu Króla, i chciałem dokonać rotacji. Przeprowadzenie wielu zmian wiąże się z ryzykiem i uważam, że to był moment na podjęcie takiego ryzyka".

Możliwość wygwizdania hymnu Hiszpanii: "My zawsze wszystkich szanujemy. Chcemy szanować hymn. Grałem już w finale przeciwko Barcelonie, kiedy trenowałem Athletic, i wiem, że im więcej się o tym mówi, tym więcej oliwy dolewa się do ognia. Każdy ma prawo do swobodnego wyrażania swoich poglądów".

Fot. Tunde Eludini / CC BY-SA 4.0

Udostępnij:

Komentarze (51)

Gorące tematy