Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Sport: Barcelona spotkała się z przedstawicielami Lengleta

 19 kwietnia 2018, 11:15

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport

 77 komentarzy

  • Barcelona podejmuje kolejne szybkie kroki w celu sprowadzenia Clementa Lengleta
  • Jak informuje Sport, w ubiegłym tygodniu dyrekcja klubu w porozumieniu z Ernesto Valverde wybrała Francuza jako kolejne wzmocnienie defensywy
  • Teraz kataloński dziennik donosi, że doszło do spotkania wysłanników Barçy z agentami piłkarza

Według informacji Sportu w tym tygodniu odbyło się kluczowe spotkanie Barcelony z przedstawicielami Lengleta. Jego celem było ustalenie podstaw przyszłej umowy. Rozmowy miały się odbyć w stolicy Katalonii w prywatnej sali, gdzie obie strony przedstawiły swoje stanowiska.

Zdaniem dziennika Barcelona uważa, że Lenglet spełnia wszystkie warunki, aby móc grać na środku defensywy katalońskiego zespołu. Świetnie wyprowadza piłkę spod własnej bramki, dobrze gra w powietrzu i jest znakomitym obrońcą. Te cechy miały sprawić, że Barça zdecydowała się właśnie na kupno Francuza.

Lenglet rozgrywa znakomity sezon w Sevilli, rozpychając się łokciami w elicie europejskich obrońców. Barcelona ceni sobie także ten aspekt, ponieważ chce sprowadzić zawodnika z perspektywami, ale przygotowanego już teraz do rywalizacji na najwyższym poziomie. Powodem tego jest niepewna sytuacja środkowych obrońców Blaugrany. Samuel Umtiti może odejść z klubu, Gerard Piqué i Thomas Vermaelen są już po trzydziestce, a Yerry Mina wciąż stanowi niewiadomą.

Według Sportu wysłannicy Barcelony poruszyli podczas rozmów temat przyszłego kontraktu zawodnika i sposobu poradzenia sobie w negocjacjach z Sevillą, które jeszcze się nie rozpoczęły. Pod koniec spotkania pracownicy Barçy mieli być przekonani, że sprowadzenie Lengleta może dojść do skutku, ponieważ piłkarz bardzo pozytywnie ustosunkował się do działań katalońskiego klubu. Wcześniej 22-latek obawiał się, że nie będzie miał wielu szans na grę, ale teraz widzi jasno, że w Barcelonie może walczyć o miejsce w składzie, co ma dla niego ogromne znaczenie.

Fot. Эдгар Брещанов / CC BY-SA 3.0

Udostępnij:

Komentarze (77)

Gorące tematy