• Jonny 45'
  • Iago Aspas 82'
  • 36' Ousmane Dembélé
  • 64' Paco Alcácer

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Gaspar, Ero

90

• 7,0
  • 7,0

Debiut w roli kapitana Barcy ter Stegen może uznać za udany. Zaliczył trzy kapitalne interwencje w 10., 34. i 89. minucie, które z pewnością podtrzymały marzenia o pozostaniu invincibles. Przy pierwszym golu nie miał za wiele do powiedzenia, z kolei przy drugim popełnił błąd, nie łapiąc czysto piłki. Ręka Aspasa nie ma tu znaczenia - przy pewnym chwycie Niemca nie byłoby tej sytuacji. W grze nogami nie był zbyt dokładny, ale nie przeszkodziło mu to w uzyskaniu tytułu zawodnika meczu.

90

• 3,0
  • 6,0

Kolejny słaby występ. Był zamieszany w oba gole dla Celty i gdyby nie jego koledzy, ta liczba mogłaby wzrosnąć do czterech. Przy pierwszym golu wracał w istnie "zabójczym" tempie, zaś przy drugim dopuścił do dośrodkowania Mora. Pozostałe dwie sytuacje miały miejsce w 10. minucie - nie zablokował dośrodkowania, które powinno skończyć się bramką i w 53. minucie - złe wyprowadzenie zakończone groźnym strzałem. Można do tego dodać mniejsze błędy, takie jak wybicie do środka pola w 2. minucie, słabe dośrodkowanie w 6. minucie, czy zepsuta akcja w 10. minucie. Nawet dwójkowa akcja z Dembele i asysta drugiego stopnia przy drugim golu Barcy nie ratuje zbytnio Semedo.

Thomas Vermaelen

90

• 6,5
  • 6,0

Cichy występ, o czym świadczy liczba odbiorów. Wygrał w polu karnym ważny pojedynek 1 na 1 z Aspasem w 28. minucie i to jego największa zasługa w tym meczu. Na minus kiepskie wybicie w 17. minucie oraz zderzenie z Denisem w 51. minucie. Jakość podań była zbliżona do swojego boiskowego partnera z środka obrony.

Yerry Mina

90

• 6,0
  • 6,0

Najbardziej brakuje mu intensywności w grze, co było widać w 10. minucie, kiedy nie zdążył z asekuracją Semedo i w 66. minucie, gdy nie doskoczył do Aspasa oddającego niebezpieczny strzał. Poza tym zdarzały mu się takie błędy, jak złe wyprowadzenie w 5., 56., czy przede wszystkim w 71. minucie, kiedy to zaczęła się akcja, po której Roberto otrzymał czerwoną kartkę. Mimo tego miał też swoje momenty - niezła górna piłka do Semedo w 10. minucie oraz zablokowany strzał w 29. minucie, który mógł skończyć się bramką. Brawa za 11 odbiorów - najwięcej w drużynie.

Lucas Digne

90

• 3,5
  • 6,0

Celta dzięki postawie Digne'a miała autostradę na swojej prawej stronie. Albo Francuz dopuszczał do dośrodkowań (34. czy 81. minuta), albo dawał się wyprzedzać (19. czy 89. minuta). Trochę lepiej było w ofensywie - niezła centra na głowę Paulinho w 5. minucie oraz wyprzedzenie i rozpoczęcie kontry w 7. minucie. Zagrał bardzo niepewnie.

André Gomes

60'

• 3,0
  • 5,0

Podwójnie zawinił przy golu Jonny'ego w 45. minucie - najpierw czytelne i zbyt słabe podanie przez środek, a następnie nieudana asekuracja Digne'a i dopuszczenie do dośrodkowania, które skończyło się asystą. Poza tym w 25. minucie nie faulował w środku, dzięki czemu Celta wyszła z kontrą 5 na 3, co przy bardziej skutecznym rywalu powinno skończyć się bramką. Zagrał zbyt "miękko".

Paulinho

90

• 5,5
  • 6,0

Jak na środkowego pomocnika, zanotował zbyt dużo strat, szczególnie przy wyprowadzaniu piłki (16., 50. i 84. minuta). Do tego psuł akcje w 15., 36., czy 40. minucie, kiedy złym przyjęciem odebrał sobie szansę na strzał. Na plus można odnotować jego umiejętność wchodzenia w pole karne, co zostało udokumentowane w meczu z Celtą - strzał głową w 5. minucie, słupek w 25. minucie oraz asysta w 64. minucie. Był najbardziej aktywny spośród pomocników, ale tak jak pozostali mocno niedokładny.

Philippe Coutinho

60'

• 7,0
  • 7,0

To na nim opierała się gra Barcelony. Wykreował trzy szanse - podanie do Denisa w 8. minucie, szczęśliwa piłka w 12. minucie do Dembele po świetnej akcji indywidualnej Brazylijczyka oraz świetne zagranie do Paulinho w 40. minucie. Do tego dochodzi dobre czytanie gry w 36. minucie, po którym padła pierwsza bramka dla Barcy i kolejna kapitalna piłka, tym razem do Paco, w 58. minucie. Normalnie po takim opisie piłkarz otrzymuje tytuł zawodnika meczu, jednakże uważamy, że ter Stegen zasłużył na ten tytuł bardziej.

Denis Suárez

90

• 4,5
  • 6,0

Dopuścił się wielu groźnych strat - przy samym wyprowadzeniu piłki tych błędów było co najmniej sześć (10., 19., trzy straty pomiędzy 25. - 29. minutą i 55. minuta). W ofensywie zanotował otwierające podanie w 24. minucie do Paulinho oraz utrzymał się przy piłce po trudnym podaniu Digne i oddał strzał, który mógł skończyć się golem. Nie był to równy mecz w jego wykonaniu - czyli coś, do czego Denis zdążył przyzwyczaić. Niestety gorszych momentów było więcej.

78'

• 6,0
  • 7,0

Miał dobre momenty, takie jak współpraca z Semedo w 6. i 64. minucie (bramka Paco), gol w 36. minucie, ładna akcja zakończona jednak złym dośrodkowaniem w 46. minucie. Mimo tego jego proste straty mogły irytować, a było ich dosyć sporo (dwukrotnie 3. minuta, 28., 37., czy 58. minuta). Co więcej dołożył cegiełki do pierwszego gola dla Celty (ospale ruszył za rywalem, który przeciął podanie Gomesa) oraz do czerwonej kartki Roberto (nie zastawił piłki).

Paco Alcácer

90

• 6,5
  • 6,0

Za mało go było w grze, choć mecz skończył z asystą i golem. Szkoda bardzo złego dośrodkowania w 62. minucie, które mogło skończyć się bramką oraz wycofania do piłkarza Celty w 79. minucie. Poza tym zanotował cztery odbiory i siedem strat. Dyskretny, ale konkretny występ.

30

• 5,0
  • 6,0

Wszedł po godzinie gry i zaserwował po chwili świetne podanie do Paco. Wielka szkoda zepsutej kontry w 70. minucie - to mogło skończyć się trzecią bramką dla Barcelony, a tak 10 minut później Blaugrana grała w dziesięciu. Po czerwonej kartce był już niewidoczny.

30

• 5,0
  • 5,0

W 69. minucie posłał otwierające podanie i złapał czerwoną kartkę w 71. minucie. Miał do wyboru albo puścić gościa na 2:2 i grać dalej, albo skasować Aspasa i utrzymać 2:1. To trudny wybór, którego nie będziemy potępiać. Mimo tego ma on swój wydźwięk w ocenie.

Aleix Vidal

12

• -
  • 5,0

Grał za krótko.

Gdyby Messi przespacerował cały mecz i miał bramkę oraz asystę to zapewne ocena byłaby nie mniejsza niż 7

Niestety u Paco tylko 6,5

MATS kolejny świetny występ

Mam dziwne wrażenie, że większość czytelników nie ma pojęcia, że można dać ocenę niższą niż 5 /ironia/. No chyba, że "5" to wyjściówka bo to "Nasza Barca" i każdy kto w niej gra przynajmniej na tyle zasługuje.

Wow fajnie to zrobione. Prawie idealnie :) Brakuje mi w statystykach przebiegniętego dystansu, aczkolwiek chyba nie ma poza meczem takich statystyk, czy się mylę? Poza oceną redakcji, czytelników dodać jeszcze ocenę z zewnętrznego źródła, np. Mundo, czy whoscored etc.

Ocena dla Pauliny to chyba po to aby wywołać tutaj dyskusję. Nie czaję.

Prawidłowa ocena redakcji. Ten mecz jest kolejnym dowodem na to że Gomes( najgorszy na boisku) Digne, Paco , młody Suarez, Vidal musza byc sprzedani

AHA. Widzę, że oglądałem chyba inny mecz niż redakcja...

Nasi boczni obrońcy nie mają kompletnie żadnego wsparcia u reszty kolegów z drużyny. Zero. Jedynie Verma i Umtiti czasem pomogą Albie. Z kolei prawa strona to dramat. W tym meczu Mina nie stanowił żadnej pomocy gdy piłka przechodziła Semedo. Pique robi to samo. Każdy błąd bocznego obrońcy równa się okazją bramkową rywala. To nie dopuszczalne na takim poziomie. Mina brał również udział w każdej bramce dla Celty i dziecinnie zgubił linię przy sam na sam Gomeza. Skoro Semedo ocena niska to Mina również.
Paco w tym meczu był strasznie słaby. Nie wiem skąd wyższa nota niż Dembele. Asysta to jakiś cud że się nie wywalił a bramkę przemilczę. Więcej go nie było.

Messi to chyba za nazwisko taka wysoka ocena...

średnia ocen czytelników dla Suareza to 6? oh maj gad! Zgadzam się z redakcją. 4,5 to słuszna ocena i to tylko ze względu na drugą połowę. W pierwszej był zdecydowanie najgorszym zawodnikiem. Takich głupich strat, zawodnik zwyczajnie nie może popełniać. W defensywie nie istniał. Nawet pressing z jego strony, to jakaś kpina. Po przerwie lepiej, ale nie na tyle, by wiwindować mu ocenę na 6.

Za to zgoda, co do 6 dla Paulinho. Stwarzał zagrożenie i aż szkoda, ze Paco dotknął piłkę. Ja bym spróbował go wystawić w jakimś meczu na pozycji napastnika. Serio. Ma chłopak teraz dołek, ale to pewnie przez przemęczenie, jednak pod bramką rywala jest pewny. Potrafi się zastawić grając tyłem do bramki. Lubię gościa bardzo.

Dembele dla mnie za wysoko. Owszem. Strzelił bramkę, ale poza tym, to ciężko było momentami patrzeć na jego grę.

Te oceny sa coraz bardziej zaskakujace i wystawiane za nazwisko.dziwic sie ze z Crisa takiego geniusza od futbolu robia...jak dla mnie Paulinho MOTM

S.Roberto powinien zostać zawodnikiem meczu, co ta redakcja tworzy ???

Fani Roberto dalej w formie. Wejść na boisko, dostać czerwona i tyle było z niego. Poza tym nie wiedziałem, że sytuacja sam na sam to pewny gol jak jest napisane w artykule. Nic nie zrobić, dostać czerwoną kartkę, osłabić drużynę i dostać notę wyjściową. Nie rozsmieszajcie mnie.

Denis Suarez nowy Iniesta do tego z 6 na plecach 19 strat 81% celnych podań :) . W najtrudniejszym momencie nie potrafił uspokoić gry czy nawet dłużej się przy piłce utrzymać, pomijając dziwną manierę w holowaniu piłki gdy był czas i miejsce na jakieś dające korzyści zagranie , próby efektownych przyjęć to raczej nic nie warte popisy, no i przy grze w 10 haniebne truchty.

Nie chcę jechać po Semedo, ma sporo czasu jeszcze, ale ten sezon ma po prostu bardzo słaby i wcale się nie dziwię, że nie gra więcej i to S. Roberto jest pierwszym wyborem, mimo że chyba nigdy nie będzie nominalnym prawym obrońcą.
Argumenty, że gra tak, bo gra mało, mnie nie przekonują.

Nawet ten mecz z Romą, dostało się Valverde, że nie było rotacji, a to on w sumie był jedyną rotacją i całkowicie zawiódł. Nawet przy nieszczęsnym golu Manolasa na 3:0, który nas wyeliminował - to on go źle pokrył. Oczywiście mecz z Romą, to zupełnie inna historia, niż ten z Celtą i tam każdemu należy się solidny opierdziel, no ale jednak Semedo nie bronią argumenty "zmęczenia sezonem". (I wiem, że on tam najwięcej chyba próbował biegać i walczyć, ale wszystko było z marnym skutkiem). Zresztą jak widzę Semedo, to widzę bieganie i tylko chyba tyle.

Tutaj znowu bardzo słaby mecz i redakcja prawidłowo oceniła. Nie rozumiem czemu użytkownicy na siłę lepiej go oceniają i się domagają chłopaka, niż faktycznie na to zasługuje.
Coś tam może czasami do przodu pobiegnie, ale nie bójmy się tego powiedzieć, że w obronie na ten moment jest fatalny.

No i powtórzę. Nie skreślam chłopaka, ma jeszcze sporo czasu, ale jak to mówił Tomasz Hajto o kimś tam "Nie róbmy z niego jakiejś wielkiej gwiazdy". Będzie zasługiwał na grę i miał odpowiednie umiejętności? Super.
I mimo, że wiem że adaptacja, nauka naszego systemu gry (o ile jeszcze istnieje), pewność siebie i sporo innych aspektów trwa, to jak do tej pory bardzo przeciętnie. Po prostu oceniam jak to na razie widzę.

dalem roberto 10 za bardzo elegancki faul na czerwona, ma klase

Nie no Panowie...chyba inny mecz oglądałem. Denis Suarez, który co prawda dużo się pokazywał do grania i próbował brać na siebie odpowiedzialność, ale mimo wszystko przez cały mecz prowokował groźne sytuacje dla Celty. Przez niego mogło być 3;0 do przerwy u byłoby po meczu. Absurdalne straty na własnej połowie, zbyt długo holowana piłka, zbyt długie składanie się do strzału. U mnie nie dotrwałby do przerwy. Ocena tylko o 1 mniejsza od Paulinho, który jak dla mnie na przestrzeni całego meczu był na boisku najlepszy!!! Jedyny wytrzymywał walkę w środku pola, biegał od pola karnego do pola karnego, do tego był najgroźniejszy pod bramką przeciwnika, wygrywał pojedynki powietrzne. Bardzo bardzo dobry mecz Brazylijczyka, co zresztą widział Valverde, który po meczu podszedł do niego z podziękowaniami. Dookoła siebie miał niepewnego Minę, średniego Semede i beznadziejnych Suareza i Gomesa, a i tak dobrze wykonał swoją robotę!!!

przecież Gomes wykonuje niewidzialną pracę na boisku!!! XD
W tym meczu raziło jego złe ustawianie się, nawet przy powrotach był nonstop spóźniony. Same podania wszerz i do tyłu, kolejny raz udowadnia że Barcelona to nie klub na jego umiejętności. Bodajże raz, spodobało mi się jego wyjście spod pressingu, ale to troszkę za mało jak na gracza Barcelony

Z tego co pamiętam, to strasznie blado Paulinho wyglądał właśnie w pierwszej połowie, bierny w defensywie, w ofensywie niby miał kilka fajnych wejść (jak np. uderzenie w słupek), ale 2 połowe zaczął z przytupem, zanotował kilka fajnych wymienionych piłek z Messim, i kilka odbiorów na połowie rywala. Nie był to najgorszy występ Brazylijczyka, można powiedzieć że nawet dobry na tle tego co reprezentuje od kilku miesięcy.

Paulinho 5,5? To jest chyba jakiś mało śmieszny żart. Gość zapierniczał równo przez całe spotkanie, asekurował swoich kolegów i stosował chyba największy pressing w zespole, a weźmy pod uwagę, że nie miał obok siebie partnerów takich jak Sergio czy Rakitić. Moim zdaniem był jednym z lepszych w tym spotkaniu.

Ocena Semedo kompletnie niezrozumiała. Razi od niej jakaś jakaś stronniczość, "kolejny słaby występ", "liczba goli zawalonych przez niego powinna wzrosnąć do 4". Owszem, nie ustrzegł się błędów, choćby dopuszczenie do dośrodkowania czy często bierność w obronie, czyli chyba największa wada Semedo, jednak nie był to występ nieudany. Miał kilka dobrych ofensywnych wejść, nie było po jego stronie takiej autostrady, jak po lewicy. To nic przy tym, co robił Denis. Gość miał mnóstwo strat i po kilku z nich sunęły bardzo groźne kontry. Ocena póltora punkciku wyższa od Semedo.

Gra obronna Barcy w tym meczu to był kryminał, ale nie przez Semedo czy Minę. Problem leżał w środku pola. Mieliśmy krater większy, niż rozgłos po przewrotce Cristiano. Nie wiem kto był gorszy, Paulinho czy Gomes, w każdym razie obaj byli fatalni. Niesamowita wręcz bierność w odbiorze, złe ustawienie, nieodpowiedzialność, taka "tępota" boiskowa. Po prostu dramat. Celta wymieniała 2 podania i już była pod naszym polem karnym. Dobrze, że Mina z Vermą stanęli na wysokości zadania.

Ten Gomes to ma pecha, jedna głupia strata i odrazu stracona bramka, Denis sam miał 5/6 takich strat i nic poważnego się nie stało

Znowu zapomniałem wystawić.

Ktos tutaj jest wielkim fanem Roberto, jak mozna tak nisko ocenic Semedo a Roberto ktory po 10 minutach juz lewdo oddycha i oslabia druzyne dostaje note od niego wyzsza, za 11 min gry i za czerwona kartke?!

Sergi Roberto nie grał 30 minut :D
Wizualnie na pewno nie powiedział bym, że Semedo był w tym meczu najgorszym zawodnikiem, co wychodzi z ocen... No ale jeśli faktycznie miał te 22 straty to jest to wynik haniebny. Z resztą 19 strat i 80% celności podań na tej pozycji na której grał Denis to też jest w Barcelonie kryminał