Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Oceny za mecz z Celtą Vigo

19 kwietnia 2018, 22:18

Gaspar

61 komentarzy

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Gaspar, Ero

90'

Ocena redakcji

7,0

Ocena czytelników

7,0

Debiut w roli kapitana Barcy ter Stegen może uznać za udany. Zaliczył trzy kapitalne interwencje w 10., 34. i 89. minucie, które z pewnością podtrzymały marzenia o pozostaniu invincibles. Przy pierwszym golu nie miał za wiele do powiedzenia, z kolei przy drugim popełnił błąd, nie łapiąc czysto piłki. Ręka Aspasa nie ma tu znaczenia - przy pewnym chwycie Niemca nie byłoby tej sytuacji. W grze nogami nie był zbyt dokładny, ale nie przeszkodziło mu to w uzyskaniu tytułu zawodnika meczu.

Faule: 0

90'

3,0

6,0

Kolejny słaby występ. Był zamieszany w oba gole dla Celty i gdyby nie jego koledzy, ta liczba mogłaby wzrosnąć do czterech. Przy pierwszym golu wracał w istnie "zabójczym" tempie, zaś przy drugim dopuścił do dośrodkowania Mora. Pozostałe dwie sytuacje miały miejsce w 10. minucie - nie zablokował dośrodkowania, które powinno skończyć się bramką i w 53. minucie - złe wyprowadzenie zakończone groźnym strzałem. Można do tego dodać mniejsze błędy, takie jak wybicie do środka pola w 2. minucie, słabe dośrodkowanie w 6. minucie, czy zepsuta akcja w 10. minucie. Nawet dwójkowa akcja z Dembele i asysta drugiego stopnia przy drugim golu Barcy nie ratuje zbytnio Semedo.

Thomas Vermaelen

90'

6,5

6,0

Cichy występ, o czym świadczy liczba odbiorów. Wygrał w polu karnym ważny pojedynek 1 na 1 z Aspasem w 28. minucie i to jego największa zasługa w tym meczu. Na minus kiepskie wybicie w 17. minucie oraz zderzenie z Denisem w 51. minucie. Jakość podań była zbliżona do swojego boiskowego partnera z środka obrony.

Yerry Mina

90'

6,0

6,0

Najbardziej brakuje mu intensywności w grze, co było widać w 10. minucie, kiedy nie zdążył z asekuracją Semedo i w 66. minucie, gdy nie doskoczył do Aspasa oddającego niebezpieczny strzał. Poza tym zdarzały mu się takie błędy, jak złe wyprowadzenie w 5., 56., czy przede wszystkim w 71. minucie, kiedy to zaczęła się akcja, po której Roberto otrzymał czerwoną kartkę. Mimo tego miał też swoje momenty - niezła górna piłka do Semedo w 10. minucie oraz zablokowany strzał w 29. minucie, który mógł skończyć się bramką. Brawa za 11 odbiorów - najwięcej w drużynie.

Lucas Digne

90'

3,5

6,0

Celta dzięki postawie Digne'a miała autostradę na swojej prawej stronie. Albo Francuz dopuszczał do dośrodkowań (34. czy 81. minuta), albo dawał się wyprzedzać (19. czy 89. minuta). Trochę lepiej było w ofensywie - niezła centra na głowę Paulinho w 5. minucie oraz wyprzedzenie i rozpoczęcie kontry w 7. minucie. Zagrał bardzo niepewnie.

André Gomes

60'

3,0

5,0

Podwójnie zawinił przy golu Jonny'ego w 45. minucie - najpierw czytelne i zbyt słabe podanie przez środek, a następnie nieudana asekuracja Digne'a i dopuszczenie do dośrodkowania, które skończyło się asystą. Poza tym w 25. minucie nie faulował w środku, dzięki czemu Celta wyszła z kontrą 5 na 3, co przy bardziej skutecznym rywalu powinno skończyć się bramką. Zagrał zbyt "miękko".

Paulinho

90'

5,5

6,0

Jak na środkowego pomocnika, zanotował zbyt dużo strat, szczególnie przy wyprowadzaniu piłki (16., 50. i 84. minuta). Do tego psuł akcje w 15., 36., czy 40. minucie, kiedy złym przyjęciem odebrał sobie szansę na strzał. Na plus można odnotować jego umiejętność wchodzenia w pole karne, co zostało udokumentowane w meczu z Celtą - strzał głową w 5. minucie, słupek w 25. minucie oraz asysta w 64. minucie. Był najbardziej aktywny spośród pomocników, ale tak jak pozostali mocno niedokładny.

Philippe Coutinho

60'

7,0

7,0

To na nim opierała się gra Barcelony. Wykreował trzy szanse - podanie do Denisa w 8. minucie, szczęśliwa piłka w 12. minucie do Dembele po świetnej akcji indywidualnej Brazylijczyka oraz świetne zagranie do Paulinho w 40. minucie. Do tego dochodzi dobre czytanie gry w 36. minucie, po którym padła pierwsza bramka dla Barcy i kolejna kapitalna piłka, tym razem do Paco, w 58. minucie. Normalnie po takim opisie piłkarz otrzymuje tytuł zawodnika meczu, jednakże uważamy, że ter Stegen zasłużył na ten tytuł bardziej.

Denis Suárez

90'

4,5

6,0

Dopuścił się wielu groźnych strat - przy samym wyprowadzeniu piłki tych błędów było co najmniej sześć (10., 19., trzy straty pomiędzy 25. - 29. minutą i 55. minuta). W ofensywie zanotował otwierające podanie w 24. minucie do Paulinho oraz utrzymał się przy piłce po trudnym podaniu Digne i oddał strzał, który mógł skończyć się golem. Nie był to równy mecz w jego wykonaniu - czyli coś, do czego Denis zdążył przyzwyczaić. Niestety gorszych momentów było więcej.

Faule: 0

78'

6,0

7,0

Miał dobre momenty, takie jak współpraca z Semedo w 6. i 64. minucie (bramka Paco), gol w 36. minucie, ładna akcja zakończona jednak złym dośrodkowaniem w 46. minucie. Mimo tego jego proste straty mogły irytować, a było ich dosyć sporo (dwukrotnie 3. minuta, 28., 37., czy 58. minuta). Co więcej dołożył cegiełki do pierwszego gola dla Celty (ospale ruszył za rywalem, który przeciął podanie Gomesa) oraz do czerwonej kartki Roberto (nie zastawił piłki).

Paco Alcácer

90'

6,5

6,0

Za mało go było w grze, choć mecz skończył z asystą i golem. Szkoda bardzo złego dośrodkowania w 62. minucie, które mogło skończyć się bramką oraz wycofania do piłkarza Celty w 79. minucie. Poza tym zanotował cztery odbiory i siedem strat. Dyskretny, ale konkretny występ.

Rezerwowi:

30'

5,0

6,0

Wszedł po godzinie gry i zaserwował po chwili świetne podanie do Paco. Wielka szkoda zepsutej kontry w 70. minucie - to mogło skończyć się trzecią bramką dla Barcelony, a tak 10 minut później Blaugrana grała w dziesięciu. Po czerwonej kartce był już niewidoczny.

Faule: 0

30'

5,0

5,0

W 69. minucie posłał otwierające podanie i złapał czerwoną kartkę w 71. minucie. Miał do wyboru albo puścić gościa na 2:2 i grać dalej, albo skasować Aspasa i utrzymać 2:1. To trudny wybór, którego nie będziemy potępiać. Mimo tego ma on swój wydźwięk w ocenie.