Następny mecz:  Barcelona  -  Sociedad     ·  Dziś o 20:45  ·  38. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Sport: Barcelona jest priorytetem dla Cillessena, mimo że Holender ma oferty z innych klubów

 23 kwietnia 2018, 12:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport

 35 komentarzy

Bardzo dobra dyspozycja Jaspera Cillessena nie uszła uwadze europejskich klubów. Zdaniem dziennika Sport Holender nie zamierza jednak opuszczać Barcelony, ponieważ bardzo dobrze żyje mu się w stolicy Katalonii.

Jak donosi Sport, Cillessen jest szczęśliwy w Barcelonie. Uwielbia miasto i klub i jest w pełni zaaklimatyzowany. Mniej podoba mu się jego rola zmiennika, ale wciąż priorytetem jest dla niego pozostanie w Barcelonie. Klub jest zachwycony postawą Cillessena i tym, że w razie problemów Marca-André ter Stegena może liczyć na niezawodnego bramkarza. Holender był podstawowym golkiperem Blaugrany w ostatnich dwóch edycjach Pucharu Króla i zaprezentował spektakularny poziom.

W sezonie 2017/2018 Cillessen notuje znakomite statystyki. W 10 rozegranych spotkaniach (9 w Pucharze Króla) 29-latek puścił tylko dwa gole. To oznacza, że rywale pokonywali go co 450 minut. W finale Pucharu Króla to właśnie Cillessen napędził akcję przy pierwszym golu dla Barcelony, gdy posłał długie podanie do Philippe Coutinho, który później asystował przy trafieniu Luisa Suáreza.

Cillessen jest przystosowany do życia w Barcelonie, gdzie odnalazł stabilizację i prowadzi bardzo rodzinny tryb życia. Także z tego względu Sport uważa, że Holender nie jest gotowy do opuszczenia klubu, mimo ofert z innych czołowych europejskich zespołów, w których mógłby odgrywać bardziej znaczącą rolę. Według tych informacji priorytetem Cillessena jest pozostanie w Barcelonie, nawet w cieniu ter Stegena. Dla trenerów Blaugrany to świetna wiadomość, ponieważ będą mogli liczyć na niezawodnego zmiennika. Dowodem na lojalność Cillessena ma być nawet kupienie przez niego domu w stolicy Katalonii.

Udostępnij:

Komentarze (35)

Gorące tematy