Następny mecz:  Barcelona  -  Boca Juniors     ·  Dziś o 18:15  ·  Finał Puchar Gampera FCBarcelona.com   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

France Football: Gerard Piqué wśród pięciu najlepiej zarabiających piłkarzy świata

 23 kwietnia 2018, 15:45

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport

 35 komentarzy

Francuski magazyn France Football opublikował listę najlepiej zarabiających piłkarzy w sezonie 2017/2018. W czołowej piątce klasyfikacji znalazło się dwóch zawodników Barcelony.

France Football wzięło pod uwagę zarobki brutto, premie i przychody z reklam, zgromadzone w obecnym sezonie. Na podstawie tych danych przygotowano listę, w której czołową piątkę zamyka Gerard Piqué. Obrońca Barcelony zainkasował 29 milionów euro. Na pierwszej pozycji znalazł się inny piłkarz katalońskiego klubu Leo Messi, którego zarobki szacuje się na 126 milionów. Argentyńczyk zdystansował Cristiano Ronaldo (94 miliony), choć w poprzednim sezonie to Portugalczyk był na pierwszym miejscu zestawienia France Football z zarobkami w wysokości 87,5 miliona euro (przy 76,5 mln lidera Barçy).

Dwóch piłkarzy w czołowej piątce klasyfikacji ma również Real Madryt. Oprócz Ronaldo znalazł się tam Gareth Bale, który zainkasował 44 miliony euro. Duet zawodników Los Blancos rozdziela Neymar (81,5 miliona).

W rankingu najlepiej opłacanych trenerów pierwszą pozycję wciąż zajmuje José Mourinho. Różnice w czołówce nie są jednak tak znaczące jak w przypadku zestawienia z piłkarzami. Za szkoleniowcem Manchesteru United znaleźli się Marcelo Lippi, który prowadzi reprezentację Chin, Diego Simeone, Zinedine Zidane i Pep Guardiola.

Czołowa piątka najlepiej zarabiających piłkarzy:

  1. Leo Messi (FC Barcelona) - 126 milionów euro
  2. Cristiano Ronaldo (Real Madryt) - 94 mln
  3. Neymar (PSG) - 81,5 mln
  4. Gareth Bale (Real Madryt) - 44 mln
  5. Gerard Piqué (FC Barcelona) - 29 mln

Czołowa piątka najlepiej zarabiających trenerów:

  1. José Mourinho (Manchester United) - 26 mln
  2. Marcelo Lippi (reprezentacja Chin) - 23 mln
  3. Diego Simeone (Atlético) - 22 mln
  4. Zinedine Zidane (Real Madryt) - 21 mln
  5. Pep Guardiola (Manchester City) - 20 mln

Fot. Doha Stadium Plus Qatar / CC BY 2.0

Udostępnij:

Komentarze (35)

Gorące tematy